Gulag.cz pořádá výstavu a projekci v Opavě a Ostravě

Ve středu 11. ledna 2023 proběhne slavnostní zahájení výstavy „Sandarmoch – kde stromy mají tváře“ v Opavě v galerii UniPoint (OC Breda & Weinstein).

Výstava je věnována pamětnímu místu Sandarmoch v ruské Karélii, popravišti z dob stalinského teroru v letech 1937–1938 a jeho objeviteli Juriji Dmitrijevovi, vězněnému dnešním ruským režimem. Program zahájí v 17:00 úvodním slovem Štěpán Černoušek, předseda organizace Gulag.cz a české pobočky Memorialu. Čestnými hosty vernisáže budou spisovatelka Karin Lednická, Boris Bělenkin, ředitel knihovny Memorialu, a prof. Rudolf Žáček, děkan Fakulty veřejných politik v Opavě. Po úvodních slovech bude následovat komentovaná prohlídka.

Opava je po Praze, Brně a Liberci již čtvrtým zastavením výstavy.

Výstavu je možné zhlédnout v galerii UniPoint v OC Breda & Weinstein (1. patro vedle Krevního centra) od 11. 1. 2023 do 18. 2. 2023. Otevřena bude od pondělí do soboty v čase 10:00 až 18:00.

Více informací o výstavě najdete na www.gulag.cz/sandarmoch.

Promítání a diskuse k filmu Strážci paměti v Ostravě

Další akci pořádá  sdružení Gulag.cz  v úterý 10. ledna v ostravském Centru PANT. Program začne v 18.00 promítání  dokumentárního filmu Strážci paměti o čerstvých držitelích Nobelovy ceny míru, historicko–vzdělávacím a lidskoprávním sdružení Memorial. Po filmu bude následovat debata s ředitelem knihovny Memorialu Borisem Bělenkinem a Štěpánem Černouškem, předsedou organizace Gulag.cz a české pobočky Memorialu.

Vstupné je dobrovolné, tlumočení do češtiny zajištěno. Více informací o akci najdete v této facebookové události.

Pro aktuality sledujte také sdružení Gulag.cz na Facebooku

Comments

comments

Vyhledat