HBO EUROPE UVÁDÍ PRVNÍ ČESKOU UNSCRIPTED SHOW SPOLU & HLADOVÍ

SPOLU & HLADOVÍ je výletem do světa gastronomie, putováním po krásách  Česka i cestou otce a dospívající dcery jeden k druhému. Osmidílná  lifestylová série s foodie celebritou Lukášem Hejlíkem a jeho dcerou Klárou  Hejlíkovou má premiéru 1. 4. na HBO MAX v rámci celé Evropy a USA, kde  HBO Max vysílá.  

Lukáš a Klára sdílejí vášeň pro dobré jídlo a cestování. Rádi poznávají zajímavou architekturu, design,  kvalitní a pestrou gastronomii, neobvyklá místa nebo ubytování. Na svých cestách se navíc potkávají  s lidmi, kteří jsou špičkami ve svém oboru. Jednotlivé díly se věnují aktuálním tématům z oblasti foodie

scény, ekologie nebo urbanismu. Diváci však hrdiny sledují především na jejich cestě za poznáním sebe  samých i za poznáním vzájemným: Lukáš se se svou dcerou z prvního manželství totiž vídá jen každý druhý  víkend.

„Co 14 dní si k sobě s mou dcerou Klárou hledáme cestu, ale když vyrazíme do přírody a nebo zajdeme  na skvělé jídlo, smějeme se a poznáváme se. Na našich cestách jsou i chvíle hlubokého významného  ticha, ale po každé přeháňce vyjde zase slunce. Plány na naše cesty skládám dohromady na poslední  chvíli, ale takhle dáváme těm našim prodlouženým víkendům opravdu dobrodružný rámec. Uvědomuju si,  že za několik měsíců bude Klára na střední škole a na naše výlety už nebude mít vůbec náladu, proto se  snažím si to s ní náležitě užít. Objevujeme společně Česko, ale hlavně nás dva. A jde nám to myslím skvěle:  každých čtrnáct dní, když můžeme být spolu a hladoví,“ říká o sérii Lukáš Hejlík.

Série SPOLU & HLADOVÍ diváka provede Českou republikou od Slovácka po Orlické hory či od Šumavy  po Litomyšl. Lukáš s Klárou jedí ve stovky let starých hostincích i v kioscích u cesty a nocleh vyzkoušejí  v luxusním penziónu i na posedu. A protože otec s dcerou nevynechávají ani atrakce jako jeskyně,  koupaliště nebo lanovky na vrcholky hor, je série skvělým zdrojem inspirace pro výlety.

Režisérem Max Original série SPOLU & HLADOVÍ je Matěj Chlupáček, držitel Českého lva, který už  s HBO Europe spolupracoval na druhé sérii Terapie (společně s režisérem Petrem Zelenkou) nebo  na celovečerním filmu Polednice.

Hanka Kastelicová, VP and Executive Producer, Documentaries, HBO Max k sérii dodává: „Jsem velmi  ráda, že s příchodem HBO Max budeme mít možnost rozšířit naší nabídku o nové projekty pro širokou  diváckou obec. Poprvé se v České republice a na Slovensku, a vlastně i v širším regionu Střední Evropy,  pouštíme do populárního žánru dokumentárního cestopisného seriálu. Hlavní protagonisté pořadu  SPOLU & HLADOVÍ nás zavedou do mnoha známých i skrytých koutů Česka a přesvědčí nás o tom, jaká  skvělá dobrodružství může zažít táta se svou dospívající dcerou.“ 

Tereza Polachová, producentka HBO Max, za kterou stojí celá řada úspěšných projektů (jakými jsou  Hořící keř, Pustina, Až po uši nebo Bez vědomí), dokumentární sérii představuje takto: „Naším cílem nebylo  jen ukázat zajímavá místa v Čechách a na Moravě, popř. dát tipy na to, kde se dobře jí a pije. Ambicí  SPOLU & HLADOVÍ je ukázat, jak se dá spolu a kvalitně trávit čas, byť omezený. Doufáme, že v dnešní  uspěchané a na mezilidské vztahy náročné době bude SPOLU & HLADOVÍ nápaditým vodítkem nejen pro  rodiče, ale i pro jejich děti.“ 

Producentka ze společnosti Barletta Maja Hamplová k projektu z dílny Max Original říká: „Jsme moc rádi,  že jsme dostali možnost znovu spolupracovat s HBO Europe. Podílet se na výrobě tohoto specifického  a u nás dosud ojedinělého formátu je pro nás velká výzva. Zvláště v době pocovidové, kdy se lidem  uzavřela možnost cestovat na jejich oblíbená místa v Česku i mimo ně. Dalším důležitým tématem, které  nás zaujalo, je téma rodičovství. Jak se hledá cesta k někomu, kdo se mění každý den před očima,  kdo roste závratnou rychlostí a je těžší a těžší s ním držet krok? A naopak – jaké je vyrůstat, když tomu  dospělému vedle sebe moc nerozumíte a on nerozumí vám? I díky naším hrdinům zjišťujeme, že společné  zážitky, jídlo a láska dokáží spoustu propastí překlenout.“ 

O HBO Max 

HBO Max je streamovací platforma společnosti WarnerMedia založená na modelu DTC, která poskytuje  prvotřídní zábavu. HBO Max nabízí každému divákovi pestrou řadu příběhů z tvorby věhlasných značek  jako jsou HBO, Warner Bros., DC, Cartoon Network, Adult Swim, Turner Classic Movies a další. Platforma  HBO Max byla spuštěna v květnu 2020 ve Spojených státech a v červnu 2021 představila levnější verzi  předplatného se zobrazováním reklamy. Nedávno bylo zahájeno její celosvětové rozšíření uvedením  HBO Max na 39 trzích v Latinské Americe a Karibiku. Ke konci loňského roku HBO Max vstoupilo  na evropský trh a postupně nahrazuje streamovací služby poskytované pod značkou HBO.

 

Comments

comments

Vyhledat