Henry Rollins přijede do Prahy

<a href=beezlebubba, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons">
beezlebubba, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Henry Rollins je legenda – a k této jinak nadužívané nálepce by mu klidně stačilo angažmá v ikonických Black Flag, kde stál v 80. letech za mikrofonem. Později byl jeho nezaměnitelný hlas ke slyšení v kapele Rollins Band – i poslední roky pak Henry Rollins tráví na cestách, ovšem už nikoliv s kapelou. Jeho turné mluveného slova jsou vyhlášená a to nejnovější – Good to See You 2022 – právě ohlašuje svou pražskou zastávku. Ta proběhne 27. ledna 2022 v Divadle U Hasičů. Vstupenky (590 Kč) budou v prodeji od 7. října na fource.cz a portálech GoOut a Ticketmaster. 

Na aktuálním turné se bude Henry Rollins věnovat událostem, které předcházely globální pandemii i podivnému dění během uplynulých bezmála dvou let. Máte covidu plné zuby? S Rollinsem si můžete být jisti, že se vám dostane neotřelého pohledu, výjimečných příběhů a především zápalu, jímž je tento americký workoholik proslulý. Jeho vystoupení snoubí ostrý politický komentář s neuvěřitelnými osobními příběhy, to vše v nezaměnitelném podání suverénního vypravěče.

Vyjmenovat všechny aktivity Henryho Rollinse je nekončící úkol – média ho připodobňují tu k „zpovědníkovi, provokatéru, humoristovi“ (The Washington Post), jindy ho charakterizují jako „punkrockovou ikonu, básníka mluveného slova“ (Entertainment Weekly), aby se nakonec uchýlili k obligátnímu „renesančnímu člověku“ (TV Guide). Rollins nepolevil ani v pandemických měsících, a přestože nemohl jako dříve cestovat po světě (fanoušci znají z jeho vystoupení i zážitky ze Srí Lanky, Severní Koreji, Sibiře i Nepálu), dále pracoval jako herec, spisovatel či dabér. A teď ho budeme moci zažít znovu ve svém živlu – na pódiu.

Comments

comments

Vyhledat