Hity Jednoho světa „Země medu“ a „Pro Samu“ a další novinky Artcamu exkluzivně online

Oceňované dokumenty ZEMĚ MEDU a PRO SAMU uvede od 12. do 19. března v omezené online distribuci portál DAFilms. Online premiéru má také historická romance PORTRÉT DÍVKY V PLAMENECH, kterou lze vidět na portálu Aerovod.
 „Dopad koronaviru na klasickou distribuci momentálně nedokážeme plně odhadnout, ale už teď je jasné, že z omezení kin vytěží digitální platformy. Pro artového distributora znamená současný stav složitou výzvu. Artcam nechce ztratit kontakt se svými diváky ani promarnit práci, kterou jsme vložili do svých filmů. Proto jsme se rozhodli využít služeb dvou platforem, se kterými poslední měsíce aktivně spolupracujeme, a nabídnout publiku možnost pustit si naše aktuální filmy doma,“ říká šéf filmové distribuce Vít Schmarc.  


Na festivalu Jeden svět měly úspěšnou předpremiéru dva oceňované dokumenty z portfolia Artcam Films. Zahajovací snímek letošního ročníku festivalu – makedonská elegie ZEMĚ MEDU, i strhující drama ze syrského Aleppa PRO SAMU mají už na kontě řadu mezinárodních cen včetně nominace na Oscara. Z důvodu přerušení festivalu jsme ve spolupráci s portálem DAFilms.cz připravili exkluzivní online premiéru obou titulů, které budou od 12. do 19. března dostupné ke zhlédnutí online za poplatek.

Do online distribuce (neomezené) vstoupí také jeden z divácky nejúspěšnějších titulů Artcamu, v Cannes a na dalších festivalech oceněná historická romance PORTRÉT DÍVKY V PLAMENECH, která bude od 11. 3. k vidění i ke stažení na portálu Aerovod.cz.

O FILMECH:
Makedonsko-turecká ZEMĚ MEDU (Honeyland) je melancholická elegie o symbióze člověka s přírodou, oceněná jako Nejlepší dokument na festivalu v Sundance, kde získala i Zvláštní cenu poroty za kameru a Cenu pro výjimečný přínos. Na cenu Americké akademie Oscar byl snímek nominován hned dvakrát – v kategorii dokumentu i jako nejlepší mezinárodní film.

Druhým snímkem, který bude uveden na DAFilms.cz, je strhující výpověď mladé matky žijící v okupovaném Aleppu PRO SAMU (For Sama), oceněná už cenou BAFTA a Evropskou cenou pro nejlepší dokument. Režisérka a mladá matka Waad Al-Kateab pojala svůj film jako osobní deník, který zachycuje život v drastických kulisách války a zároveň slouží jako intimní vzkaz její dceři.

Na portálu Aerovod bude k vidění mistrovské dílo francouzské režisérky Céline Sciammy PORTRÉT DÍVKY V PLAMENECH, za který získala v Cannes cenu za nejlepší scénář a řadu dalších ocenění. Působivě nasnímaná historická milostná romance vypráví křehký příběh sbližování mladé malířky Marianne a dívky z bohaté rodiny Héloise, jejíž portrét má Marianne tajně namalovat jako dárek pro budoucího manžela.

Aktuální informace i na  Facebooku.

Comments

comments

Vyhledat