Hlasujte pro svoji neziskovku v sedmém ročníku o nejlepší Neziskovku roku!

Antonio Grosz / unsplash
Antonio Grosz / unsplash
I váš hlas může rozhodnout o tom, která nezisková organizace získá prestižní ocenění Cena veřejnosti Neziskovky roku. Hlasovat lze až do 22. prosince 2019prostřednictvím webových stránek www.neziskovkaroku.cz. Pro zaslání hlasu do Ceny veřejnosti lze vybírat z organizací ze všech tří kategorií, které prošly náročným výběrem a patří mezi nejlépe řízené neziskovky u nás, jejich velikost není v tomto případě rozhodující. Seznam naleznete níže anebo zde.
 
Prestižní ocenění Neziskovka roku 2019 obdrželo záštitu zmocněnkyně vlády pro lidská práva, paní Heleny Válkové, která se bude i závěrečného udílení cen účastnit.
„S potěšením jsem přijala záštitu nad tímto oceněním. Neziskové organizace mají nezastupitelnou úlohu v naší společnosti. I když škála jejich činnosti je široká, mají neziskovky jedno společné, a sice velké nadšení pro věc. Zajišťují ohromné spektrum služeb a já jsem přesvědčená, že za to by jim měl být navrácen význam, respekt i důstojnost, který jim vždy příslušel a přísluší. A veřejnosti se tady naskýtá výborná příležitost k tomuto úsilí přispět tím, že se zapojí do právě probíhajícího hlasování o Ceně veřejnosti pro Neziskovku roku. Já svůj hlas rozhodně pošlu,“ doplňuje Helena Válková.
 
Slavnostní večer naplánovaný na 14. ledna 2020 do pražské Malostranské besedy bude poprvé v režii dvou organizací. Tradičně Nadace rozvoje občanské společnosti bude udělovat ocenění nejlepším neziskovkám roku a to už po sedmé v pořadí, letos nově i Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, která premiérově udělí cenu Zlatý banán neziskovkám držícím Značku spolehlivosti. Večerem komponovaným ve stylu předávání filmových Oscarů provede Marie Doležalová.
 
Ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti Jana Vožechová, která již 7. ročník soutěže pořádá, doplňuje: „Máme velkou radost, že organizujeme už sedmý ročník. A ještě větší z toho, že se nám daří držet zájem neziskových organizací s touhou se  více profesionalizovat a zdokonalovat ve svých činnostech.“
 
Společně s NROS nám jde o to, aby  lidé měli k dispozici jednoduché nástroje pro ověření důvěryhodnosti neziskových organizací a mohli je bez obav podpořit. Společný slavnostní večer není jen o vítězích, ale o poděkování a oslavě práce mnoha neziskových organizací, které pro naši společnost dělají spoustu užitečné práce.“, pokračuje Marek Šedivý, prezident Asociace veřejně prospěšných organizací ČR.
 
Hlas jedné ze třinácti neziskovek můžete poslat od 22. října do 22. prosince 2019 prostřednictvím  webových stránek www.neziskovkaroku.cz. Pro snazší orientaci a výběr tu má každá organizace svůj profil přibližující její činnost, včetně krátkého videa. 
Prestižní ocenění pro profesionálně vedené neziskové organizace uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) společně s partnery ve třech kategoriích – malá, střední a velká neziskovka.  Jde o skvělý způsob, jak zviditelnit nejlépe vedené neziskové organizace, představit je jako příklady dobré praxe a ukázat na kvalitu jejich práce. 
 
Zde je seznam letošních semifinalistů:
 Kategorie Malá neziskovka roku 2019
 
Kategorie Střední neziskovka roku 2019
 
Kategorie Velká neziskovka roku 2019
 
Ocenění NEZISKOVKA ROKU 2019 podporují: hlavní partner Skupina ČEZ a partneři Česká spořitelna, Plzeňský Prazdroj a.s., Nadace Preciosa. Mediálním partnerem ocenění je Český rozhlas Radiožurnál.
Více informací naleznete na www.neziskovkaroku.cz a www.nros.cz .

Comments

comments

Vyhledat