H&M EDITION BY… – kolekce pro moderního muže, která využívá čistě přírodní barviva

Začátkem března uvede značka H&M další kolekci z oblíbeného konceptu EDITION BY, která je určená pro odvážné, autentické a stylové muže. Je zaměřená nejenom na moderní a dlouhotrvající design, ale také na udržitelné materiály a výrobní procesy. Kousky jsou vyrobené z organických či recyklovaných materiálů a jsou barvené inovativními barvivy z rostlin. Kolekce bude k dostání na hm.com a ve vybraných prodejnách od 10. března 2022.

 

Nová jarní kolekce EDITION BY vybízí své nositele, aby se podíleli na definování budoucnosti pánské módy. Hlavními tvářemi kampaně jsou zajímaví mladí muži, které fotograf Matt Jones nafotil v energických ulicích New Orleans. Celá kampaň se nese v duchu oslav progresivní individuality a síly osobního vyjádření.

 

„Důležitým elementem našich kolekcí EDITION BY je posunout se dál v rámci naší práce na udržitelnosti v módním sektoru. Jedním z klíčových momentů této sezóny bylo, že jsme začali naplno využívat přírodní a rostlinné techniky barvení. Kolekce nabízí klasické a moderní kousky i praktické doplňky pánské módy, které v sobě nesou velmi silný vzkaz zaměřený na udržitelnost a spojitost s přírodou,“ říká Ross Lydon, vedoucí oddělení pánského designu v H&M.

 

Kolekce kombinuje prvky pracovních oděvů, gorpcore a streetwearu. Zaměřuje se na praktický design, který přináší jednotlivým kouskům estetickou i funkční hodnotu. Barevná paleta je definována použitím inovativních rostlinných barviv. Jedná se o inovativní techniku, při níž jsou tkaniny ošetřeny rostlinnými výtažky, přírodním jílem, bio-pryskyřicemi a přírodními enzymy. Ty umožňují vytvářet krásné organické barvy bez použití agresivních chemikálií. V souladu s misí H&M směřovat k cirkulární budoucnosti se ve většině kolekce objevují mono-materiálové kompozice, které lze po skončení životnosti snadno recyklovat.

 

Výrazným kouskem kolekce je bunda s kapucí, která je vyrobena ze 100% recyklovaného nylonu. Má zářivě oranžovou barvu a velké kapsy, které stírají hranici mezi městským a outdoorovým oblečením. Denim, který se v kolekci objevuje, byl vytvořen použitím udržitelnější směsi organické a recyklované bavlny. Díky nadměrným střihům, měkkým indigově zbarveným odstínům a zdobným detailům z přírodního stříbra jsou tyto tradiční pracovní oděvy plné lehkosti. Košile a mikiny, které mají lehce volné a příjemné střihy, jsou rovněž vyrobeny z organické a recyklované bavlny.

 

H&M EDITION BY…

 

H&M EDITION BY…

Comments

comments

Vyhledat