Houpací koně chystají turné i křest Desolation Peak

foto: Houpací Koně
foto: Houpací Koně

 

 

Aktuální album Desolation Peak ústecké skupiny Houpací koně si během krátké doby od listopadového vydání získalo množství nadšených ohlasů i umístění mezi nejlepšími českými deskami roku 2018.

 

 

“Nikdy jsme pořádně nevěděli, jak pojmenovat, co vlastně hrajeme, dáváme do tý písmenkový polívky všechno, co máme rádi, od Ray Charlese po Moderat. Líbí se nám slovo rokenrol. Jsme z Ústí nad Labem, Monte Carla chudých, města, který je barevný jen pár týdnů na podzim, jinak je to místo jak z černobílý fotky, a my tyhle dvě jeho barvy máme rádi. Ve vzduchu je tady cítit Setuza i kerouakovskej svět kopců, závodních jídelen a železničních náspů. Nahráli jsme o tom novou desku, která se jmenuje Desolation Peak a Jacku Kerouacovi ji věnovali. Počmáraný zápisníky, první myšlenka nejlepší myšlenka, brzdařská lucerna a tak. Od února s ní budeme na cestě, ” říkají k novince samotní Houpací koně.

 

Houpací koně se na scéně pohybují od roku 1991, do širšího povědomí se dostali nahrávkami Hotel Palace, Everest a Kde jste mý přátelé dneska v noci. Desolation Peak je jejich osmou řadovou deskou. Po několika personálních změnách tvoří aktuální sestavu zpěvák a kytarista Jiří Imlauf, bubeník Jan Strnad, klávesista Pavel Nepivoda a baskytarista Martin Palaščák.

 

Čtveřici čekají týdny na turné během kterého vystoupí v Litomyšli, Opavě, Kopřivnici, Olomouci, Doubici, Varnsdorfu, Kladně, Plzni, Klatovech, Uherském Hradišti, Rožnově pod Radhoštěm, Bílinou a v Teplicích. Speciální křty vinylu a bohatě vypraveného CD Desolation Peak s knihou proběhnou 16. 2. v Brně, 26. 2. v pražském  Lucerna Music Baru a 1. 3. v Ústí nad Labem.

 

www.houpacikone.cz

 

https://houpacikone.bandcamp.com/

 

Comments

comments

Vyhledat