Putovní výstava Kořeny osobností se přesunula do města Slaný

Botanická zahrada Praha
Botanická zahrada Praha

Putovní výstava v rámci unikátního projektu Botanické zahrady hl. m. Prahy Kořeny osobností je od 1. června 2021 k vidění ve Slaném. Osobnosti se tak pomyslně vrací na místa, která byla pro českou kulturu až ikonická. Výstava, která byla připravena ve spolupráci s Městským úřadem Slaný, je umístěna na pěší zóně v Husově ulici a bude zde až do 30. června 2021. Zájemci se mohou alespoň ve fotografiích setkat s Jiřím Menzelem, Václavem Havlem, Madeleine Albrigtovou, s cestovatelskou dvojicí Zikmund a Hanzelka a s významnými českými sportovci nebo lékaři. 

Do projektu Botanické zahrady hl. m. Prahy a Dariny Miklovičové se za dobu jeho existence, tedy od roku 2009, zapojilo již 107 významných osobností dnešního světa. „Za téměř 12 let trvání projektu Kořeny osobností jsme vybudovali unikátní Stezku osobností nejen republikového, ale i celosvětového významu. Projekt láká domácí i zahraniční návštěvníky, kteří se alespoň pomyslně mohou setkat se zajímavými lidmi. Městu Slaný patří poděkování za prostor pro putovní výstavu, která poukazuje na unikátní projekt, jež spojuje vzácné druhy rostlin ze sbírek naší zahrady a význačné osobnosti z různých oblastí našeho života. V letošním roce přibudou další zajímavá jména. Tímto bych rovněž všechny zájemce, nejen o projekt Kořeny osobností, pozval do naší zahrady“ uvádí Bohumil Čený, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy

Mezi osobnosti, které v botanické zahradě v Troji „zanechaly“ své kořeny, byli zpěvačka Lucie Bílá, houslista Pavel Šporcl, zpěvák Karel Gott a také bývalý československý a český prezident Václav Havel. Na Stezce osobností nechybějí ani rostliny, které vysadili významní čeští sportovci jako Josef Masopust, Věra Čáslavská, Jan Železný, Štěpánka Hilgertová nebo proslulí čeští filmaři Miloš Forman, Jiří Menzel a Miroslav Ondříček. Své stopy tu zanechala i největší jména české medicíny – Bohdan Pomahač, Jan Pirk, Josef Koutecký a významní čeští neurochirurgové Benešovi. A své kořeny tu mají i vzácné a významné osobnosti mezinárodního významu jako sir Nicholas Winton, Madeleine Albrightová nebo Jeho Svatost 14. dalajlama.

 

Putovní výstava Kořeny osobností bude ve Slaném k vidění do 30. června 2021, následně se přesune do Poděbrad a pak bude pokračovat do dalších českých měst. I v letošním roce bude Stezka osobností v Botanické zahradě hl. m. Prahy doplněna význačnými jmény. Návštěvníci zahrady v této sezóně získají k rodinné vstupence brožurku s mapkou a informacemi o Stezce osobností, aby se mohli seznámit s největšími osobnostmi 20. a 21. století ve spojitosti se vzácnými a ohroženými zástupci rostlinné říše.

 

Sledujte dění v botanické zahradě na sociálních sítích (Facebook, Instagram, YouTube).

Novinky a další informace najdete také na
www.botanicka.cz

 

Comments

comments

Vyhledat