Hudební trh stále roste

Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI) zveřejnila zprávu Global Music Report pojednávající o hudebním trhu jak z globální perspektivy, tak také z perspektivy jednotlivých oblastí a států.

 

Global Music Report: streamy táhnou

Kompletní Global Music Report si můžete v angličtině stáhnout na webu IFPI buď zdarma, nebo s analýzami za poplatek. My pro vás máme stručný přehled zásadních informací:

Podle organizace IFPI, která zastupuje hudební průmysl po celém světě, vzrostl celosvětový trh s hudebními nahrávkami v roce 2022 o 9,0 %, a to díky růstu placeného předplatného streamingových služeb.

Z dnes zveřejněných údajů ve zprávě IFPI Global Music Report vyplývá, že celkové tržby v roce 2022 činily 26,2 miliardy USD.

Příjmy z předplaceného audio streamu vzrostly o 10,3 % na 12,7 miliardy USD a na konci roku 2022 už bylo 589 milionů uživatelů placených předplatitelských účtů.

Celkové příjmy ze streamingu (zahrnující placené předplatné i příjmy podporované reklamou) vzrostly o 11,5 % a dosáhly 17,5 miliardy USD, což představuje 67,0 % celkových globálních příjmů z hudebních nahrávek.

Růst byl zaznamenán i v dalších oblastech: příjmy z fyzických nosičů jsou vyšší o 4 %).

 

Po pandemii se tedy trh rozjel a i když ještě dobíhají problémy způsobené Covidem, hudba žije dál a dokonce i dál vydělává.

Comments

comments

Vyhledat