Hudebníci Vědcům – live stream pro ČVUT

Ve středu 13. 5. 2020 se od 16.30 do 23.00 v Lucerna Music Baru uskuteční hudební festival 9 skupin a hudebníků, kteří by za nás všechny rádi vyjádřili uctivé a srdečné poděkování všem skvělým lidem za to, co pro nás vytvořili a nadále vytváří v tomto těžkém čase. Od samotného počátku, kdy pan rektor Vojtěch Petráček představil svoji masku z pet lahve, až po uvedení do výroby a distribuce masky, respirátory, desinfekce a plicní ventilátory v rekordně krátkém čase 14 dní od nápadu k prvním výrobkům. 

Vše se odehrávalo na půdě ČVUT pod vedením pana rektora. „Přejeme si, aby se celý svět dozvěděl o tom, jaké máme úžasné vědce a schopné lidi“, uvádí hlavní produkční a dramaturgyně Jiřina Šimková.

Na pódiu i mimo něj se během festivalu vystřídají Ewa Farna, The Atavists, Tam Tam Batucada s Vibrasil Samba Show, Vanua2, Wohnout, N.O.H.A., Circus Ponorka, Vašek Koubek a Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó. Mezi vystupujícími postupně promluví vědci a vedoucí jednotlivých teamů a programem bude provázet sám pan rektor Vojtěch Petráček.

Live stream zajišťuje AVD-ČVUT a díky Lucerna Music Bar eKoncert bude divákům umožněno pomocí video technologie vstoupit přímo do klubu. Kapelám vrátí možnost zahrát si koncert opět s přítomným publikem a divákům dá šanci být znovu součástí živého koncertu. Diváci se prostřednictvím video platformy připojí do virtuální místnosti a video z jejich webkamer bude zobrazeno na LED obrazovkách rozmístěných v Lucerna Music Baru. Ve virtuální místnosti pak mohou diváci sledovat živý koncert, podívat se, kdo se dívá s nimi anebo si sdělovat zážitky z koncertu prostřednictvím chatu. Tedy téměř jako na klasickém koncertu před dobou koronavirovou…

Přenos bude probíhat v českém i anglickém jazyce a sdílen po celém světě na stránkách Českých center, zastupitelských úřadů a webu Ministerstva zahraničních věcí, spřátelených univerzitách a studentských uniích, na stránkách nemocnic a spřátelených festivalů, Mall.tv a #kulturazije, hudebních skupin a divadel. 

Na Facebooku ČVUT budou denně představováni jednotliví účinkující a podrobný návod k připojení přímo do virtuální místnosti.

 

Comments

comments

Vyhledat