Hurvínek učí děti anglicky

Divadlo Spejbla a Hurvínka se rozhodlo potěšit malé diváky a podle známého přísloví „když nemůže hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře“ vytvořili speciální zábavnou stránku, která jim je věnována. Od pondělí 17. března najdou děti na webu www.spejbl-hurvinek.cz novou záložku BAVTE SE S NÁMI, která jim pomůže překonat nudu a nepříjemná omezení způsobená povinnou karanténou.  Děti se díky seriálu který vznikl  ve spolupráci  s Českou Televizí  mohou s Hurvínkem učit anglicky, vydat se po stopách ohrožených zvířat, ale také si stáhnout vystřihovánky, či omalovánky.  

Překonej nudu se Spejblem a Hurvínkem

Na webové stránce divadla www.spejbl-hurvinek.cz najdou děti loutkový seriál, který je provede světem chráněných zvířat. Dobrodružství děti čeká v dílech Po stopách rysa, Dlouhá cesta lososa, Netopýří jeskyně, Na křídlech modráska a Tetřívkův taneček. Pokud by se malí diváci chtěli procvičit v němčině, mohou tento seriál sledovat i v německé verzi! Krátký loutkový film na stránkách je věnován také dědečkům a babičkám. Koronavirová hlídka proti nudě, vedená Hurvínkem a Máničkou, zavede děti i do zákulisí loutkového divadla!

Přiblíží jim, jak vzniká loutkové představení, kdo se na něm podílí a co je k tomu potřeba. Stáhnout si děti mohou také vystřihovánky a omalovánky, díky kterým se dozvědí víc např. o koloběhu vody v přírodě. Dospělí fanoušci si také přijdou na své. Je pro ně připraven seriál Kamila Fajmona „Na poslech“, který mapuje 90 let „zvukové“ historie scény Divadla Spejbla a Hurvínka.

Anglicky s Hurvínkem

Děti se se Spejblem a Hurvínkem mohou ale učit i anglicky. Divadlo Spejbla a Hurvínka natočilo ve spolupráci s Českou televizí a British Council 60 dílů angličtiny, ve kterých Hurvínek s Máničkou a dalšími hrdiny této loutkové scény učí děti v krátkých scénkách důležitým anglickým slovíčkům a větným spojením. Tento seriál má i své speciální webové stránky https://decko.ceskatelevize.cz/anglictina-s-hurvinkem.

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat