Hybrid šetří, přírodu i peněženku

foto Toyota
foto Toyota

Jezdit v hybridním voze je cool 

 

Hybridní automobily jsou už každodenní realitou. Jsou bezpečné, šetří životní prostředí, hravé a v neposlední řadě trendy. Majitelé těchto vozů sami sebe označují za cool a sexy. Na rozdíl od běžných automobilů, hybridní modely v sobě ukrývají spoutanou elektrickou energii. Hybridní pohon je skvělý sluha, kterého si zamilujete a přinese vám potěšení a radost z každodenní jízdy.

Díky tomu, že se hybridy samy dobíjejí při brzdění a tím si samy vytváří energii, kterou pak použijí pro další jízdu, získávají hybridy oproti běžným autům s klasickým motorem mnoho výhod. Hlavní předností hybridního auta je, že má výrazně nižší spotřebu. Už po prvních pár týdnech používání můžete pozorovat, že spotřeba může klesnout až na třetinu.

Až čtvrtina Čechů si plete hybrid s elektromobilem. Na druhou stranu dvě třetiny lidí už ví, že hybridní pohon je založen na kombinaci elektromobilu s benzínovým motorem. Alespoň toto vyplývá z nedávného průzkumu provedeného agenturou NMS Market Research. Povědomí o hybridech se tak pomalu nejen zvyšuje, ale stále více řidičů a řidiček při pořizování nového vozu o nich uvažuje. I z tohoto důvodu jich rok od roku na českých silnicích potkáváte čím dál tím více. V tuzemsku jsou nejprodávanějšími hybridními vozy Toyoty. 

 

 

Comments

comments

Vyhledat