Infografika. Hudební průmysl v čase: Streaming pomáhá růstu

Světový hudební průmysl je vystaven řadě výzev. V čase pandemie trpí živá hudba, ale ukazuje se, že stramovací služby dokážou výpadky vyrovnat.

Jak ukazuje infografika od federace IFPI, kzerá zobrazuje posledních dvacet let v hudbě, příjmy světového hudebního průmyslu ve skutečnosti rostou, největší propad nastal dávno před pandemií a to, co táhne křivky nahoru, jsou jednoznačně streamy.

Co se týče prodeje fyzických nosičů, na prvním místě jsou ve světě nyní vinyly, které podle CNBC už překonaly prodej CD. Jejich prodej klesá, pro zajímavost se podívejme na jejich prodeje na americkém trhu od 80.let:

Zdroj licence Creative Commonbs https://creativecommons.org/licenses/?lang=cs


Bez významu nejsou ani NFT, podle stejné analýzy jen od letošního února do dubna přinesly umělcům z hudbení branže 55,7 millionů amerických dolarů.

Že jedna věc je chladná řeč čísel a druhá věc jsou kapely frustrované z toho, že běžný hudební provoz je v nedohlednu, a fanoušci, kterým se kupí lístky na zrušené akce, je samozřejmě smutná realita. A taky víme, že jen málo umělců má ze streamování nějaké podstatnější příjmy. Doufáme v lepší příští.

Zdroj IFPI, Statista, licence Creative Commons https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

Comments

comments

Vyhledat