Moimir Papalescu vydává svou první knihu

Zhruba před 2 roky začala Moimirova spolupráce s “Hudebním přátelským Okénkem”, skupinou nadšenců kolem muziky na facebooku. Tuhle skupinu založil publicista Eduard Svítivý, autor mimochodem první (a dnes už kultovní) knihy o The Cure, která tu vyšla po revoluci.

A právě s tímhle člověkem se Moimir více jak rok a půl scházel. Povídali si, vyhledávali informace, třídili – a po večerech a ve chvílích volna to vše sepisovali. Až se postupně na světlo světa vynořovaly příběhy hudebníků, těch “krásných bláznů”, kteří se během své kariéry často dostávali do zábavných a někdy naprosto neuvěřitelných situací.

Jak si Michael Jackson vystřelil z Kraftwerk, kdo z hudebníků se pokusil zfetovat amerického prezidenta, měl Pepíček Zíma rád Black Sabbath? Máte rádi Blondie? A víte, že tahle báječná kapela vůbec nemusela vzniknout, protože její krásná zpěvačka jen těsně vyvázla ze spárů Teda Bundyho, asi nejznámějšího amerického sériového vraha? Jak Sex Pistols okradli Bowieho, kam se poděla Magorova bota, proč málem nevyšlo proslulé Planetárium, jak Paul McCartney přišel k jizvám na zadnici, autentické historky ze zákulisí, třeba od drsňáka Phila, bubeníka ACDC a mnohé další příběhy, od Ozzyho, Jimiho Hendrixe až po Abraxas – to vše (a mnohem více) tak nyní najdete v knize “Historky z rockového podsvětí”!

Ta je svým způsobem unikátní, protože dává dohromady historky, o kterých se takto uceleně asi nikde jinde nedočtete.

Předmluvu ke knize napsal a patronem knihy je Petr Korál. Na platformě Hithit si teď Historky z rockového podsvětí můžete výhodně předobjednat  a projekt podpořit


Comments

comments

Vyhledat