Umělecké knihy  (nejen pro děti) z nakladatelství Meander v novém knihkupectví

Lingvistické pohádky, repro Meander
Lingvistické pohádky, repro Meander

Nakladatelství MEANDER v čele s překladatelkou a spisovatelkou Ivou Pecháčkovou vydává knížky, které jsou tak výjimečné, že pravidelně získávají mnohá ocenění v domácích i zahraničních literárních soutěžích, ať již to je Nejkrásnější česká kniha roku nebo soutěž Magnesia Litera. Iva Pecháčková založila nakladatelství MEANDER v roce 1995 a od té doby čtenářům nabízí přitažlivé knihy, jaké jinde ve světě nenajdete. Autory, z nichž každý jeden je zajímavou osobností, vybírá nakladatelka většinou sama a ve spolupráci s nadanými výtvarníky i grafiky z tohoto doma i ve světě uznávaného nakladatelství vycházejí díla, jež nesou punc jedinečnosti.

Nově otevírají také obchod. Od 7.12. najdete knihkupectví MEANDER na adrese Vratislavova 7, Praha 2, otevřeno bude Po-Pá 10-18.

Krásná knížka musí splňovat mnohá kritéria. Je velká škoda, když zjistíte, že některá knížka je krásná jen po výtvarné stránce, ale uvnitř nic není. Kolikrát to u dětských knížek vidím, chybí jim příběh. Přečtete ji a na konci se nic neuděje, nemá žádné poselství. A platí to samozřejmě i naopak. Máte skvělý text, a pokud si s ním ilustrátor nerozumí, je po kráse. Také si myslím, že se na knihách v mnoha nakladatelstvích mohlo více redakčně zapracovat,“ říká Ivana Pecháčková..  

 

Novinky z předvánočního edičního plánu

Kniha Petra Nikla Jiné taje opic naváže na úspěšné, Zlatou stuhou ověnčené a na prestižní cenu Czech Grand Design nominované Jino taje opic a nabídne další velké rodinné luštění opičí poezie. S oběma díly společně tak budete vlastnit komplexní opičí atlas včetně opičí abecedy.  Sbírka absurdní poezie Nesmysl! z hlavy editora Radima Kopáče a z tužky/pera Davida Böhma učaruje nádhernými nesmysly od Morgernsterna, Hiršala, Bondyho, Wernische a mnoha jiných našich i světových mistrů absurdna. V rodinách, jejichž každodenní život znepříjemňují malí bordeláři, ocení vtipnou a jen velmi mírně výchovnou knihu Markéty Pilátové Velký úklid. Milovníci lega a obdivovatelé husitských bitev i díla autorky Ivy Mrkvičkové se začtou s napětím do skorodetektivky  Kryštofe, hoď mi žlutou!

Znalci a sběratelé uvítají další Lingvistické pohádky Petra Nikla, v nichž si nádherně pohrává s jazykem. Nad knihou se dětský čtenář vyřádí s písmenky, slovy i větami a uvědomí si bohatost a zvukomalebnost češtiny.

 


O nakladatelce

 

IVA PECHÁČKOVÁ (1958)

 

Nakladatelka, spisovatelka a překladatelka téměř tří desítek knih, mimo jiné Ferlinghettiho prózy a divadelní hry Nefér argumenty života, Rutiny nebo Lásku ve dnech vášní. V roce 1995 založila nakladatelství Meander, v němž vydává nezaměnitelné knihy pro děti a dospělé.

Sesbírala a napsala čtyři knihy legend z edice Pražské legendy nakladatelství Meander (Legenda o svatém Václavovi, Legenda o Golemovi, Legenda o Pražském Jezulátku a Ruce pro Pražské Jezulátko) a přeložila knížky Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku Johna Irvinga, Vrány z Hruškovic Aldouse Huxleyho a Kočka a čert Jamese Joyce aj. Spolu s Lubošem Snížkem a Mirkem Vodrážkou sepsala exkluzivní rozhovor v knize S Ferlinghettim v Praze.

Od roku 2010 pořádá každoročně pod názvem Děti, čtete? literárně-dramatický festival, na němž autoři, ilustrátoři i grafici představují dětem i jejich rodičům svět krásné knihy jako báječné dobrodružství v říši fantazie.

 

Comments

comments

Vyhledat