Co je v Praze zadarmo v červenci a srpnu 2024

Titulní foto: Film Soul of a Beast (Lorenz Merz) uvede Letní kino Kinská v rámci festivalu Das Sommerkino / Foto (c) DAS FILMFEST

Aktuální akce bez vstupného v Praze.

Průběžně doplňujeme o nové akce, sledujte tuto stránku i stránku Co je v Praze zadarmo na Facebooku !

(aktualizováno 1.7. 2024)

Ovoce!

Platforma Na ovoce nabízí mapu stromů, které můžete otrhat (i mimo Prahu), jsou tu i bylinky.

 

Výstavy zdarma:

1. 6. – 15. 9. Kolektivní výstava RELOAD / SmetanaQ Gallery

Vystavující: Karel Balcar; Jindra Hájek; Linda Klimentová; Jan Mikulka; Dušan Mravec; Michal Ožibko; Jan Petrov; Pavel Samlík; Richard Stipl; Leoš Suchan; Pavel Šich; Jan Uldrych; Markéta Urbanová; Blanka Valchářová / Kurátorka: Martina Vítková

 

31. 5. – 14. 7. Michael Rittstein: Pecka do zdi / výstavní síň Expo 58 ART

Výstava nazvaná Pecka do zdi představuje Rittsteinovu nejaktuálnější tvorbu. Michael Rittstein patří k představitelům expresivní figurální malby generace 70. let, který navázal na tradici moderní české grotesky a především na novou figuraci. Expresivní malířské záznamy Michaela Rittsteina, sarkastická líčení mezilidských vztahů, to vše je založeno na výrazové nadsázce, tvarové deformaci a jasném koloritu.

13. 6. – 29. 9. Bienále Ve věci umění / Národní galerie Praha, Lidice

Výstava se zaměřuje na témata venkova jako prostoru společenské změny a minulé a současné proměny lidské práce. Výstava a živý program budou probíhat na různých místech až do 29. září 2024. Bienále pořádá iniciativa tranzit.cz ve spolupráci s Národní galerií Praha a Lidickou sbírkou umění.

 

 

6. 6. – 2. 7. Kateřina Šedá: Národní statistický ústav – Oddělení sbírky zlozvyků / Kobka 17, Smíchovská náplavka

Výstavní prostor Kobky 17 se během června promění na Národní statistický ústav, který bude zkoumat české zlozvyky. Široká veřejnost tak může aktivně ovlivnit i druhou fázi projektu Kateřiny Šedé Národní sbírka zlozvyků, jejímž cílem je zmapovat zlozvyky jednotlivců i skupin a vytvořit z nich největší databázi na světě. Chodit na úřad nikdy nebylo zábavnější!
Měsíční výstavní projekt Národní statistický ústav – Oddělení sbírky zlozvyků navazuje na úspěchy dlouhodobého sběru zlozvyků Kateřiny Šedé, známé české umělkyně, jejíž práce má blízko k sociální architektuře. Původně vznikl tento projekt, na který navazuje prezentace v Kobce 17, jako pocta 200 let od narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela. Od té doby jezdí Kateřina Šedá a její tým po těch nejzapadlejších koutech České republiky a sbírá zlozvyky.

 

13. 6. – 30. 9. Landscape festival 

Landscape festival se opět vrací do Prahy, po loňském ročníku na Vysočině jej bude hostit česká metropole a jako v předchozí dekádě bude mít zázemí v budově Nákladového nádraží Žižkov. Od 13. června do konce září oživí Žižkov a část Malešic více něž dvě desítky site-specific architektonických intervencí a uměleckých instalací. 13. června festival odstartuje symbolicky na Nákladovém nádraží Žižkov zdarma přístupný open air koncert Vladimira 518 a DJ Mika Trafika a kapely WWW Neureobeat. Festival potrvá až do 30. září 2024 a jako vždy jsou všechny akce přístupné zdarma.

 

14. 3. – 13. 7. Výstava Bejšovec & syn / Galerie Magnus Art

Svou sbírku uměleckých děl buduje Jan Bejšovec dlouhá léta. Další sbírku pak vytváří pro svého jedenáctiletého syna, který stejně jako jeho otec také postupně nachází zalíbení v umění. Nyní díla na krátký čas opouští prostory sběratelova bytu a míří do karlínské Galerie Magnus Art. Návštěvníci si je mohou prohlédnout zdarma až do poloviny léta.

13. 3.   – 16. 7.  HORIZONTY / Kooperativa, Pobřežní 21 – Praha 8

Známe ten pocit nejspíše všichni, vzpomínka z dětství – zahrada táhnoucí se, kam oko nevidí, nekonečná cesta do lesa, nedozírná hladina rybníka. Vjemy naší mladosti život po dekády obrábí do nicotnosti, až na hranici vyhasnutí, do bezčasí, kde obzor už jímá zmar. Tak se vrší generace za generací a horizonty věků se stírají a mizí. Němými a přece výmluvnými svědky oněch pravých dějů jsou a zůstávají obrazy mistrů.

4. 4. – 6. 10. Tělo v těle / Galerie Atrium Žižkov

Záměrem výstavy Tělo v těle je upozornit na naše tělo, na to, jak se během života proměňuje, jak ho ne-vnímáme, jak si osvojuje nové návyky, jak o něm přemýšlíme nebo jak dokážeme překonávat nejrůznější vrozená či časem získaná omezení.

13. 3. – 16. 7. HORIZONTY – Umění mezi nebem a zemí / Galerie Kooperativy

Známe ten pocit nejspíše všichni, vzpomínka z dětství – zahrada táhnoucí se, kam oko nevidí, nekonečná cesta do lesa, nedozírná hladina rybníka. Vjemy naší mladosti život po dekády obrábí do nicotnosti, až na hranici vyhasnutí, do bezčasí, kde obzor už jímá zmar. Tak se vrší generace za generací a horizonty věků se stírají a mizí. Němými a přece výmluvnými svědky oněch pravých dějů jsou a zůstávají obrazy mistrů.

 

KALENDÁŘ

Letní kino ve Spojovně

ČERVENEC
3.7. Mimořádná událost
10.7. Tajemství hradu v Karpatech
17.7. Vážení přátelé, ano
24.7. Čtyři vraždy stačí drahoušku
31.7. Bezva ženská na krku

SRPEN
7.8. Rozpuštěný a vypuštěný
14.8. Discopříběh
21.8. Skřivánci na niti
28.8. Ztratili jsme Stalina

Letní kino na H2 / Pivovar Hostivar

16.7. – Invalida
23.7. – Jedině Tereza
30.7. – Prokletý ostrov
6.8. – Pot a krev
13.8. – Umění jíst a milovat
20.8. – Pan Blake k vaším službám
27.8. – Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

Kinobus / různá místa, různá data

17. ročník kinobusu DPP startuje. Oblíbená součást letních měsíců vyjíždí v roce 2024 na osvědčená místa a nabídne výběr z českých i zahraničních filmů. Čeká na vás 12 lokalit, 22 filmů a celkem 45 večerů.

DAS SOMMERKINO / Různá letní kina

Filmová přehlídka DAS SOMMERKINO, která je letní edicí zavedeného festivalu DAS FILMFEST, zpestří opět prázdninovou Prahu. V letních kinech Kinská, na Pragovce a 3KINO na nádvoří Clam-Gallasova paláce se diváci mohou těšit na výběr filmů z Německa, Rakouska a Švýcarska, které slavily úspěch na minulých ročnících DAS FILMFESTu a získaly ohlas u kritiky i diváků.

Celý program najdete na www.dasfilmfest.cz/cs/das-sommerkino

 

1.7. 19:00 Petr Mutina: Barvy života – VERNISÁŽ / Čítárna Unijazz

Výstava zaměřená na obrazy vycházející z imaginace a symbolů. Každý nese tak trochu zašifrovaný kontext, kdy téma odkazuje na rovnováhu v krajině, harmonii světel v prostoru hru mezi přírodními živly, rozdíly mezi životem a smrtí, procesy mezi změnami struktur.

1. 7.    Lady Bird / Letní kino zeď (MeetFactory)

3. 7. Harr / Výstaviště Holešovice

8. 7.     My / Letní kino zeď (MeetFactory)

10. – 16. 7.  ZA DVEŘMI 2024 / Výstaviště v Praze Holešovicích

16. ročník pražského festivalu pouličního divadla. Více na www.zadvermi.cz

13. 7. Kryt Folimanka – prohlídka pro veřejnost

Přijďte se podívat do jednoho z největších krytů civilní ochrany na území hlavního města Prahy.

15. 7.   Devadesátky / Letní kino zeď (MeetFactory)

16. 7. 18:00 CAMP TOUR: Ochutnávka pražského ovoce

Víte, jak poznáte oskeruši nebo jak vypadá hruškojeřáb? Průvodci Vojtěch Ptáček a Kateřina Štrossová z Českého svazu ochránců přírody vás seznámí se starými odrůdami ovocných stromů. Budete moci ochutnat zajímavé plody, a to jak čerstvé ze stromů, tak zpracované tradičními metodami.

16.7. Storytelling u ohně / Studio Alta

Studio ALTA Vás zve na storytelling u ohně. Zapalme oheň, nechme se ukonejšit jeho plameny a zaposlouchejme se do magických, hravých, (občas) děsivých, pohádkových a mnoha dalších příběhů z tvorby profesionálních vypravěčů a vypravěček ze spolku Storytelling CZ.

17. 7. Moře dní / Výstaviště Holešovice

18. 7. 21:00 Letní kino – Karaoke Blues / CAMP Praha

Ansa pracuje v supermarketu a po večerech obvykle pobývá ve svém prázdném bytě. Dělník Holappa zase rád tráví čas s lahví kořalky. Při náhodném setkání v karaoke baru mezi nimi přeskočí jiskra, a tito sympatičtí vyděděnci tak mají konečně šanci na věčnou lásku. Dokáží dvě osamělé duše hledající štěstí zdolat nástrahy v podobě nesmělosti, ztracených telefonních čísel, mužovy příchylnosti k alkoholu a dalších nepřejících okolností? Svérázný finský režisér Aki Kaurismäki natočil vlastní okouzlující pojetí osudové romance prodchnuté láskou k filmu a humorem, které na festivalu v Cannes získalo Cenu poroty.

22. 7.   Srdcová královna / Letní kino zeď (MeetFactory)

25. – 27. 7. Letní kino v podzámčí / prostranství pod Libeňským zámkem, ulice U Českých loděnic 40/6, Praha 8

27. 7. Město 44 / MLP Mariánské náměstí

Film mladého polského režiséra Jana Komasy (Corpus Christi) nabízí pohled na osudy několika mladých lidí v Němci okupované Varšavě roku 1944. Svůj život žijí naplno, jako by každý den měl být jejich dnem posledním.

27. – 28. 7. Dyzajn market Prázdniny 2024 / Piazzeta Národního divadla

Pravidelný výběrový trh autorské tvorby, kde potkáte 150+ lokálních dyzajnérů, tvůrců a kulinářů.
Můžete prohlížet i nakupovat originální šperky, oblečení, doplňky, kabelky, batohy, porcelán, dekorace, svíčky, hračky, knihy, delikatesy nebo papírenské zboží.

29. 7.   Pro Samu / Letní kino zeď (MeetFactory)

30. 7. 21:00 Letní kino – Minulé životy / CAMP Praha

Spisovatelku Noru a její dětskou lásku Hae-Sunga sice dělí tisíce kilometrů, spojuje je však výjimečně hluboké pouto. Po více než dvou dekádách odloučení se dvě spřízněné duše setkávají během pár dní v New Yorku. Nečekané shledání s osudovým mužem přiměje Noru klást si otázku: „Co by bylo, kdyby…?“ Režisérka Celine Song v citlivé moderní romanci jedinečným způsobem v několika časových rovinách vypráví příběh dvou lidí, kteří se navzájem velmi milují, a přesto se jejich osudy fatálně míjely.

2. 8. Popel a démant / MLP Mariánské náměstí

Příběh z roku 1945 s parametry řecké tragédie vypráví o mladém vojákovi Zemské armády, který má za úkol popravit komunistického funkcionáře. O smyslu dalšího boje však stále více pochybuje… Legendární film Andrzeje Wajdy se Zbigniewem Cybulským v hlavní roli.

6. 8. CAMP TOUR: Živé vnitrobloky

Zelené dvory dýchají za velkoměsto. Pojďte s námi objevit oázy, které zlepšují kvalitu ovzduší, podporují biodiverzitu a vytvářejí příjemné prostředí pro obyvatele. Vydáme se na Prahu 3, kde navštívíme dva běžně nepřístupné vnitrobloky.

12. 8. Tohle je náš svět / Letní kino zeď (MeetFactory)

13. 8. Elma / Výstaviště Holešovice

19. 8. Mustang / Letní kino zeď (MeetFactory)

22. – 24. 8. Letní kino v podzámčí / prostranství pod Libeňským zámkem, ulice U Českých loděnic 40/6, Praha 8

26. 8. Dívka / Letní kino zeď (MeetFactory)

Comments

comments

Vyhledat