Na vlastní oči: výstava šatů, doplňků a šperků Dolce&Gabbana v Miláně

V královském paláci v Miláně, hned vedle slovutného Dómu, se konají výstavy uměleckých děl i lecčeho dalšího. Současná expozice Dolce&Gabbana, která začala tento měsíc a skončí posledního července, je velkolepá podívaná, která se do honosného prostředí hodí ideálně.

Výstava šatů, doplňků a šperků je pojata jako opulentní až dekadentní přehlídka umístěná do několika sálů, z nichž každý má svůj styl. Najdete tu róby, boty, doplňky, šperky i pár věcí do domácnosti. Vše plné života a kreativity a zhusta inspirované tradiční kulturou Itálie (se zvláštním důrazem na Sicílii) i jejím uměním včetně literatury, opery a filmu.

Řemeslo zblízka

K modelům můžete velmi zblízka, což je skvělé. Ruční výšivky, aplikace všemožných pajetek, textilií, korálků, kamínků atd. – na vše můžete fascinovaně koukat z pár decimetrů, ve vitrínách jsou jen šperky.  U modelů jsou denentní popisky s uvedením sezony a použitých technik. Výšivky na tenounké materiály, které detailně zobrazují obrazy, tváře, nápisy a rostlinné motivy jsou okouzlující svými detaily a jemností.

Ano, všechny ty květiny jsou ručně vyšívané na tenounký materiál

Fascinující prezentace

Prezentace je pojatá s až divadelní pompou a dotažená do detailu. Kde na zdi visí benátská zrcadla, slyšíme tichou nahrávku třesku skla; kde je plesová scéna plná opulentních rób, voní těžké parfémy. I podlahové krytiny jsou sladěny s tónem dané části expozice: jednou těžký tmavý koberec, jindy kopie tardičních sicilských dlaždic v sálu, který je cele v duchu tamějšího dědictví, včetně typického vozíku.

Expozice se až dekadentně dme a okouzlí vás svou explozí barev, tvarů, materiálů a kreativity. Nemusíte být vůbec člověkem se zájmem o módu, abyste prožili velký zážitek.

Projděte si naši galerii, další fotky máme na facebooku.

tl;dr:

Výstava objektů od Dolce&Gabbana v Miláně je v Královském paláci do konce července.

10 místností a každá v jiném stylu

Kupte si lístky na webu

Protišedi velmi doporučuje!

 

 

mostradolcegabbana.com

 

 

Comments

comments

Vyhledat