Kniha o Radiu 1 vychází v roce 2023 a jmenuje se Život v éteru.

Od 2.5.2023 běží kampaň na Hithitu, kde si ji můžete objednat!

Obálka knihy

Obálka knihy

 

Co to je

Příběh prvního českého soukromého rádia.

Proč to je

Když se jednoho dne probudíte po nočním vysílání a rozsvítí se vám, že za 30+ let existence stanice o ní nikdo nenapsal knihu, musíte ji napsat vy.

Kdy to je

2023!

Kdo tam je

Osobnosti, které prošly Radiem 1 od jeho pirátských začátků těsně po revoluci až po nejnovější posily týmu.

Co tam je

Vyprávění o tom, jak se dělá rádio. Kromě vzpomínek moderátorů a vedení taky kapitola o tom, jak se vydělávají rádiem peníze, slovníček rozhlasových pojmů a samozřejmě stovky archivních fotek.

Kde to je

Kniha bude ke koupi prostřednictvím kampaně na hithitu (za speciální ceny). Po skončení kampaně v obchodech s módou a uměním a ve vybraných knihkupectvích. Ale bude dražší.

 

Kdo to dělá

Knihu napsala Jana Kománková, od roku 1993 moderátorka Radia 1, hudební novinářka, autorka knih o hudbě a šéfredaktorka protišedi. Grafické práce dělá studio Kapitola specializované na krásné knihy.

Proč to chci

Dozvíte se, jak vznikala první rádiová stranice po převratu, co obnášelo pirátské vysílání i jak je možné, že stanice popírající všechny rádiové zákonitosti funguje i dnes a je v červených číslech.

Více informací?

Třeba v článku tady na protišedi.

Aktuality?

Požadovaná částka potřebná pro výrobu knihy se vybrala během týdne, proto se projekt rozšiřuje. Aktuálně se přidalo 48 stran a také se plánuje audiokniha. K práci na jejím ztvárnění, natáčení a  výrobě se přikročí poté, co budou ukončeny práce na tištěné knize: lepší později a pořádně, než to zbrkle odfláknout.

Kontakt?

Normálně pošlete mail autorce na jana.komankova@protisedi.cz

odkaz kampaně jako qr kod

A co je tohle tady?

Stránka, kde najdete info, ukázky a bonusy. Vše poroste.

Bonusy?

Jasně, pusťte si třeba ke knize playlist na Spotify.

Vyhledat