Život v éteru je kniha o Radiu 1. Vyšla v srpnu 2023.

Byla rozeslána všem, kdo si ji předobjednali v crowdfundingové akci. Zároveň je už v běžném prodeji, v srpnu byla na 1. místě prodávanosti na eshopu Kosmasu a bodovala i v kamenných prodejnách. Ne kosmasím eshopu je nyní vyprodána, bude dotisk!

Křest

Kniha bude pokřtěna v Čítárně Unijazz 16.10.2023.

Média

Ke knize nyní vycházejí rozhovory, jeden velký je na Seznam zprávy jako článek i audio.

Od 30.8. je na Prostoru X podcast a rozhovor Čestmíra Strakatého jako video, článek i audio.

Jako podcast si můžete pustit i hodinový pořad Zátiší. Už v červnu vyšel o knize podcast Kosmasu.

Reportáž odvysílala Česká televize (Události), natočené je interview pro DVTV a další rozhovor je na aktuálně cz a v několika podcastech a časopisech. V angličtině byl odvysílán rozhovor pro Český rozhlas, jeho záznam a přepis je zde.

12.9. se o knize mluví v podcastu Davida Pomahače.

V Reflexu vyšla recenze (paywall). za Paywallem je také rozhovor pro Deník N.

Na Databaziknih se objevují první hodnocení, kniha má 100 %.

Další materiály by měly v nejbližších týdnech vyjít v Metru, v audio seriálu Příběhy kreativity od Pierra Urbana, rozhovor je plánován pro časopis Artikl a kniha se objevuje i na sociálních médiích, například na stránce knihkupectví Book Therapy. Větší či menší zmínky uvěřejňují různá další média, autorka kvituje titul Žena týdne v časopise Vlasta.

Hitparáda

V přehledu nejprodávanějších knih v distribuci Kosmasu za poslední týdny je kniha (26.8.23) na druhém místě. V následujících dnech (update 30.8.) osciluje mezi 2.-5. místem.

 

Na eshopu Kosmasu byla dokonce nejprodávnějším titulem měsíce srpna:

Vzhledem k velkému zájmu a smršti prodejů hned v prvních dnech je už objednán dotisk.

 

  • Lidi, kteří si knížku objednali přes Hithit s vyzvednutím, si ji mohou chodit vyzvedávat. Všem už přišel e-mail. Vyzvedávacím místem je obchod v Panské 7 (Panská7/890, Praha 1,) otevřeno Po-Pá: 10-19, So: 10-18, Ne: 11-17, web cartoon-shop.cz)

 

Jak ji koupit

  • Kdo knihu nemá a chce si ji koupit, nebo jich chce víc, může. Je o ně velký zájem, řeší se dotisk.
  • Momentálně jsou k dispozici ve výše zmíněné Panské 7, která má i eshop, dále v obchodě Rekomando (Trojanova 9, Praha 2, otevřeno Po-So 10-18), v knihkupectví Academia na Václavském náměstí (otevřeno denně od 8.30), v Book Therapy,  v Brně ji má Moravská galerie a Kabinet Records, a postupně bude i v dalších knihkupectvích, zásoby budeme doplňovat. Na Slovensku ji nabízí například Artforum.
  • Další knížky autorky a komfortní Kosmas (obchody, eshop) jsou tady.
  • Další možností je objednat si ji přímo u nás bez prostředníků.  Pošlete mail na protisedi@protisedi.cz (prosíme o předmět KNIHA-OBJEDNAVKA) a připište, zda si chcete knihu vyzvednout, nebo ji máme poslat. Pokud chcete zaslat, napište nám adresu (Zásilkovna nebo bydliště, kancelář apod.)
  • Kniha při objednání přes protišedi stojí 919 korun včetně poštovného (pošta, zásilkovna).
  • Číslo účtu pro platbu je 1704197440/5500 – do zprávy pro příjemce napište prosím KNIHA a svůj mail nebo jméno, děkujeme! Současně s úhradou nám nezapomeňte zaslat onen  mail s údaji pro zaslání (adresa domů nebo do zásilkovny). Knihu lze i vyzvednout na Praze 1. Můžete platit i QR kódem:

 

  • Po přijetí platby vám objednávku potvrdíme a v knihy rozešleme, případně vás nasměrujeme na vyzvedávací místo.
  • Nebo využijte eshop Polí5 nebo eshop Kosmasu.
  • Velkoobchodní objednávky: využijte mail protisedi@protisedi.cz

O knize

Historie Radia 1 je i historií českého soukromého rádiového vysílání. Kniha vznikla za rok a něco, vysala se díky crowdfundingu: od 2.5.2023 do 16.6.23 běžela mimořádně úspěšná kampaň na Hithitu, díky které se zafinancovala výroba. Cílová částka byla překročena a díy tomu, že se shromáždilo 180% cílové částky, mohly se i přidat stránky a zvolit lepší materiál.

Technické údaje

Radio 1 – Život v éteru

Kománková, Jana

vydalo Protišedi

ISBN 978-80-11-03362-0

švýcarská vazba, 352 stran, 511 fotografií, česky

16 × 22 cm

1. vydání

Vyšlo v srpnu 2023

Cena 919 Kč


Podívejte se na fotky z tisku:

Co to je

Příběh prvního českého soukromého rádia.

Proč to je

Když se jednoho dne probudíte po nočním vysílání a rozsvítí se vám, že za 30+ let existence stanice o ní nikdo nenapsal knihu, musíte ji napsat vy.

Kdy to je

Srpen 2023!

Kdo tam je

Osobnosti, které prošly Radiem 1 od jeho pirátských začátků těsně po revoluci až po nejnovější posily týmu.

Co tam je

Vyprávění o tom, jak se dělá rádio. Kromě vzpomínek moderátorů a vedení taky kapitola o tom, jak se vydělávají rádiem peníze, slovníček rozhlasových pojmů a samozřejmě stovky archivních fotek.

Kdo to dělá

Knihu napsala Jana Kománková, od roku 1993 moderátorka Radia 1, hudební novinářka, autorka knih o hudbě a šéfredaktorka protišedi. Grafické práce dělá studio Kapitola specializované na krásné knihy.

 

Média o knize Život v éteru

O knize vyšlo už několik rozhovorů a další se objeví např. ve Full Moonu, v listopadu bude představena i na Pecha Kucha Night. Můžete si poslechnout podcast Kosmasu nebo přečíst interview Deníku N (tištěný 16.6.23 nebo online – paywall).

22.8. 23 vyšel velký rozhovor jako článek i audio – seznam zprávy. 24.8. je onlone jako podcast Zátiší s hodinovým rozhovorem.

Akce

Křest knihy bude 16.10. 2023 v Čítárně Unijazz plánuje se i vystoupení na Pecha Kucha Night (nejspíš listopad) a další akce.

Kontakt?

protisedi@protisedi.cz, spojení na autorku je jana.konankova@protisedi.cz.

Web:

zivotveteru.cz (nyní vás dovede na speciální stránku na protišedi)

A něco navíc?

Jasně, pusťte si třeba ke knize playlist na Spotify. Případně na službě Tidal.

Vyhledat