Život v éteru mezi nejprodávanějšími knihami

Kniha Život v éteru se věnuje dění kolem první české soukromé hudební stanice Radio 1, která od začátku své existence vzdoruje všem pravidlům. Radio 1 vzniklo jako pirátská stanice, ale v éteru se drží již dlouhých 33 let, aniž by slevilo ze svých původních představ. Jde o unikátní fenomén nejen u nás, ale i ve světě. Autorkou knihy je Jana Kománková, která v Radiu 1 působí už třicet let. V díle poodkrývá zákulisí a ukazuje historii kultovní rozhlasové stanice. Uvidíte rádio pohledem lidí, kteří jsou jeho součástí. 

 

Publikace byla financována pomocí úspěšné crowdfundingové sbírky: na Hithitu se vybralo 180 % požadované částky. “Mohli jsme tak přidat 50 stránek a použít lepší materiály,” říká autorka. “A právě nyní vzniká i audiokniha.” Kniha Život v éteru přináší odpovědi na to, čím je první česká soukromá rozhlasová stanice tak jedinečná a proč vyvolává tolik emocí. Dozvíte se, jak se v rádiu vydělávají peníze, najdete zde slovníček rozhlasových pojmů, zajímavé rozhovory, komentáře i stovky jedinečných archivních fotografií.

Jana Kománková na knize začala pracovat v říjnu 2021 a s přestávkami ji psala až do letošního dubna. Kniha mapuje historii jak z pohledu současných aktérů, tak těch, kteří Radiem 1 prošli v minulosti. Jsou mezi nimi i mainstreamově známí umělci jako Honza Dědek, Luděk Staněk nebo Jitka Ježková. Všichni v knize na Radio 1 vzpomínají jako na něco, co pro ně bylo v jejich kariéře i životě zásadní. Čtenáři tak mají možnost přihlížet cestě za snem těch, kteří jsou sice naprosto odlišní, ale společně dokázali v průběhu mnoha let stvořit něco speciálního. Něco, co zasáhlo do života spousty lidí a předalo jim potřebné životní nadšení i lásku k hudbě. Radio 1 je zde po zásluze vykresleno také jako fenomén, který měl a stále má velký vliv na kulturní scénu. 

Balení finišuje

Kniha vyšla v srpnu. V těchto dnech se rozesílají objednané publikace přispěvatelům z crowdfundingové sbírky. V ní zájemci získali i další odměny. Největší zájem byl o ručně pletené ponožky přímo od autorky knížky a o tašky s potiskem. Ke knize se plánuje křest na 16.10. do Čítárny Unijazz a v jednání jsou menší další akce i mimo Prahu.

 

Nečekaný bestseller

Kniha je už v prodeji i v obchodech, společnost Kosmas ji dokonce uvádí jako 3. neprodávanější knihu posledních týdnů. Vzhledem k vysokému zájmu se jedná o dotisku. “Myslela jsem, že půjde o zájmový náklad pro pár nadšenců, ale zdá se, že příběh o kreativitě a vytrvalosti rezonuje mnohem víc,” uvádí autorka.

 

Více informací najdete na www.zivotveteru.cz.Comments

comments

Vyhledat