Březen je v Městské knihovně měsícem čtenářů

I tentokrát si Městská knihovna v Praze připravila pro své čtenáře bohatou škálu aktivit a událostí, které se vážou k Březnu – měsíci čtenářů. Akce se přitom netýkají jen literatury a čtení, ale svou událost v programu si může najít každý.  

Měsíc březen má již dlouho tradici jako období, které je dedikováno čtenářům. Už za první republiky pořádal Svaz knihkupců a nakladatelů tzv. Týdny knihy. Březen je také měsíc, ve kterém se krom vánoc nakupuje největší množství knih na trhu. Letošní téma měsíce čtenářů zní Zpátky do knihoven!

Městská knihovna v Praze chystá při této příležitosti široké spektrum aktivit od tradiční Noci s Andersenem, která proběhne 31. 3. na pobočce Hloubětín (přespání v knihovně pro děti s bohatou knižní náplní) nebo v Ústřední knihovně. V Ústřední knihovně přitom bude mít inovativní podobu s programem do 22 hodin a množstvím známých hostů ve spolupráci s Radiem Junior.

O kolektivní zkušenost se čtením a psaním se instituce podělí v rámci řady aktivit, například 16. 3. v 19:00 bude přednášet profesor Martin Hilský v Ústřední knihovně na téma Shakespeare a jeho doba: Manipulace a moc slova ve hrách Othello a Richard III.

21. 3. v 17:00 je možné se na pobočce Opatov zúčastnit besedy s Janem Lukavcem nad knihou Jižák.

15. 3. v 17:00 proběhne akce Doteky haiku – čtení – psaní – sdílení na pobočce Zahradní město, kde budete moci přijít na kloub tomuto krátkému, ale rafinovanému japonskému literárnímu útvaru.

Pro děti je připravena na pobočce Vozovna 9. 3. v 16:00 čtenářská dílna s názvem Kouzelné hodinky.

V Domě čtení budou 22. 3. od 18:00 dominovat literární autoři z Plzně. A je toho mnohem víc.

Knihovna také připravuje program pro ty, kteří knihám tolik neholdují. Za pozornost stojí Kino Městské knihovny v Praze v sálech Ústřední knihovny. Rájem kutilů je sousedská dílna DOK16. V Atelieru na Jezerce zase můžete šít na šicím stroji s odbornou asistencí i bez ní. Více o programu najdete na stránkách knihovny www.mlp.cz.

Comments

comments

Vyhledat