Invisible World se chystají do studia

foto: archiv skupiny
foto: archiv skupiny

Na dlouhou dobu jediný koncert v Čechách odehraje 23. února 2019 v pražském Jazz Docku mezinárodní kvartet Invisible World. Čtveřice Tomáš Liška, Kamil Slezák, Nikola Zarić a Efe Turumtay patří k nejzcestovalejším českým hudebním projektům, vystoupila v Rakousku, Skotsku, Maďarsku, mají za sebou úspěšné turné v Japonsku, Africe, tleskal jim i naplněný sál nejprestižnější world music přehlídky WOMEX v loňském roce. “Neviditelný svět se na WOMEXu zkrátka zhmotnil do plné krásy,” napsal hudební publicista Jiří Moravčík a lze jen souhlasit.

Invisible World Tomáše Lišky je vyzrálou autorskou tvorbou mísící prvky jazzu  a world music z jihomořských a jihovýchodních oblastí Evropy.

“V současné chvíli pracujeme na nové desce, kterou budeme natáčet koncem března ve studiu Sono a některé skladby tak představíme i na sobotním koncertě, který mimo jiné bude natáčet Český Rozhlas pro evropskou sít‘ stanic EBU. Po úspěchu na WOMEXU v Las Palmas máme vizi album vydat v Německu a Japonsku, “ říká frontman Tomáš Liška.

Projekt Invisible World začal vznikat roku 2009 během práce na stejnojmenném albu, ke stylu a zvuku úspěšného alba se Liška vrátil roku 2017 deskou Invisible Faces. Během posledních let se ustálilo také aktuální kvarteto vynikajících hudebníků. Efe Turumtay (housle) pochází z Turecka, Nikola Zarić (akordeon) ze Srbska a Kamil Slezák (bicí) z Moravy. Kontrabasista Tomáš Liška tyto hudebníky potkal během svých hudebních cest za zajímavými interakcemi nástrojů a kultur. V březnu vystoupí Invisible World v Budapešti, Uherském Hradišti, v 16. června v rámci Respect festivalu, 20. června v Banské Štiavnici a 22. října v pražském Paláci Akropolis, kde novinku pokřtí.

Comments

comments

Vyhledat