iShorts přináší speciální aprílové kraťasy

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

První duben je oslavou konce smutné zimy a začátku veselého jara. Smích, zlomyslnosti a žertíky. To je všemi oblíbený apríl! iShorts vám přináší speciální APRÍLOVÉ KRAŤASY, s kterými můžete oslavit příchod rozkvétající květeny i zpěv ptáků v korunách stromů.

Je konec zachumlaných nosů a omrzlin na prstech. Přijďte se podívat na unikátní aprílové krátké filmy, které vám pomohou příjemně se naladit na nový začátek čtyř ročních dob, a navíc vás skutečně rozesmějí. A co že máme v našem aprílovém balíčku?

Hned u prvního snímku si přijdou na své fanoušci liverpoolského slangu a legendárního The Beatles. PAUL JE MRTVEJ (režie: George Moore, 2018) a jak se s tím poperou zbývající tři členové kapely Ringo, George a John? U produkce Velké Británie zůstaneme ještě u dalších dvou komedií. Víme-li už co by se stalo, kdyby Paul McCartney měl dvojníka, co se stane, když poďobaný introvert s odstátýma ušima jde léčit své bolavé srdíčko na ORGIE (režie: Sam Baron, 2018)? Jak řekl William Shakespeare „Najít lásku je dobré, ale nehledat a dostat je lepší.“ V případě žárlivé a majetnické KAPRADINY (režie: Johnny Kelly, 2017) si toto rčení třikrát rozmyslíte. Krátkou komedií o lásce jedné rostliny uzavíráme Britské okénko suchého humoru a přemístíme se k chladnému norskému. Na severu na vás totiž čeká zpívající PLEŠOUN (Maria Bock, 2011), u kterého se vám rozklepou kolena. Ale věřte mi, že ani zdaleka ne zimou. Co by to byl za aprílový duben bez trochy českého humoru. iShorts pro vás v tomto bloku připravil dva české kraťasy. Šimon Štefanides z pražské FAMU natočil rodinnou komedii o neúprosném boji mezi dcerou a starými rodiči po té, co se starému páru přihodí automobilová NEHODA (Šimon Štefanides, 2016). Blok opouštíme výrazným českým filmovým jménem Jana Prušinovského. NEJLEPŠÍ JE PĚNIVÁ (2005) odráží touhy o ideálním vztahu starého mládence, který se zasní uprostřed horké vany plné koupelové pěny. Ve filmu se tak můžete těšit na jména předních českých herců jako jsou Josef Polášek, Johanna Tesařová, Jana Plodková nebo Bára Poláková.

Tato zpráva není žádná kachna! Šestice aprílových kraťasů se objeví v kinech už od středy 10. 4. – Praha. V pondělí 15. 4. se zasmějete v Prešově, na druhý den zase ve Veselí nad Lužnicí. Ve středu 17. 4. vám vykvete na tvářích úsměv v Ústí nad Labem, Zlíně, Jablonci nad Nisou a Košicích. Ve čtvrtek v Liberci, a nakonec ve středu 24. 4. se naposledy zasmějeme v Plzni. Začněte příchod jara s úsměvem, zajděte na iShorts.

Pro více informací o programu a termínech projekcí v konkrétních městech neváhejte navštívit  ishorts.eu.

Comments

comments

Vyhledat