iShorts mají program z krátkých filmů na téma revoluce

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Letos o 17. listopadu oslavíme 30 let od Sametové revoluce. Den, který se vryl do historie a paměti všech Čechů i Slováků. iShorts tento výjimečný den o srdcích naší národní hrdosti oslaví programem s názvem REVOLUCE! V hlavním městě tehdejšího dějí – Praze program uvedeme ve středu před samotným státním svátkem v kině BIO OKO.

Program složený z krátkých filmů o osobních i světových revolucích, o revolucích, které změnily jeden život jako i tisíce životů, představujeme hned prvním snímkem s názvem BALKÓN. Psychologické drama z Velké Británie, které získalo cenu Křišťálového medvěda na 66. ročníku Berlinale je příběhem dvou odlišných ras a o křehkosti zdánlivě kamenných stereotypů.

Dánský animovaný film ZVÍŘATA vypovídá o vnitřních netvorech a drsných zvířatech se špičatými zuby a drápy. O zvířatech, které se můžou projevit v každém z nás, když se ocitneme zavření v malém prostoru se spoustou dalších nervózních lidí.

Americký film NEHRAJ SI NA HRDINKU, který měl premiéru na slavném Sundance Festival sleduje příběh obyčejného-neobyčejného života Lizzy. Prodavačky, která vede vzrušující a netradiční noční život. Druhý zaoceánský film má název ÚTOČIŠTĚ. Pozoruhodný, až vizionářský film o kybernetické válce mezi Iránem a USA.

Poslední zahraniční film s odvážným názvem je ZASRANÍ KRÁLÍČCI. Finský počin sleduje revoluci v životě muže, vedle kterého se nastěhují noví sousedé. Klidné sousedství rozvrátí satanistický pár se zálibou ve sexuálních orgiích.

Poslední film s názvem KYJEV MOSKVA byl natočen v produkci FAMU a v roce 2016 získal Cenu Magnesia za nejlepší studentský film, kde překvapil svou psychologickou hloubkou a citlivostí, jakou pohlíží na náhodné seznámení ukrajinské dívky a ruského chlapce během války na východě Ukrajiny.

Revolučně laděný program spouštíme ve středu 13. 11. v Praze. Následující týden v pondělí 18. 11. proběhne revoluce v Plzni. Na druhý den 19. 11. revoluce navštíví Košice. Středa 20. 11. bude ve znamení měst Ústí nad Labem, Zlína a Jablonce nad Nisou. Revoluce doputuje až do Liberce 21. 11., kde taky končí.

Pro více informací o programu a termínech projekcí v konkrétních městech neváhejte navštívit webové stránky a stránky sociálních sítí:

www.ishorts.eu

Comments

comments

Vyhledat