Jak se bydlí v Mama Shelter

foto Mama Shelter
foto Mama Shelter

Rádi cestujete, ale i v pohodlném hotelu se těšíte na vlastní postel? Je vám všude dobře, ale nejlíp doma? Řetězec Mama Shelter, kam jsme vyrazili přenocovat, nás přesvědčil, že i na cestách se můžeme cítit jako u maminky.

Pražská pobočka sídlí v bývalém Parkhotelu, historické památce v Holešovicích. Stavěl se počátkem 60. let, otevřen byl v roce 1967 jako součást řetězce interhotelů tehdejšího Čedoku a v šedesátých a sedmdesátých letech suveréně vévodil pražskému hotelnictví. Nejen kvůli luxusnímu interiéru, technicky vyspělému vybavení, ale rovněž díky své strategicky velmi výhodné poloze splňoval všechny nároky tuzemských i zahraničních hostů. Obchodníci cestující za prací, elitní sportovci, představitelé vlád a  tehdejší celebrity měli po ruce Veletržní palác, v němž se konaly vzorkové veletrhy, holešovické výstaviště, stejně jako Stromovku, odkud název pochází (idnes uvádí, že hotel prostě byl u parku).

Postupem času ale jeho věhlas upadal, od 90. let objekt několikrát měnil majitele a prošel různými rekonstrukcemi. V roce 2013 byly interiéry, zejména recepce, osazeny replikami originálního zařízení (to v porevolučních dobách skončilo zřejmě na skládce), které jim částečně vrátily původní charakter, nicméně vzkřísit bývalou slávu se nepodařilo.

K zásadnímu obratu došlo koncem roku 2017, kdy se provozovatelem stal řetězec Mama Shelter. Eklektický interiér dokonale kombinuje původní prvky s moderními, stropní malby místního umělce, pestrý závěs s obrazy z českých dějin, multimediální vybavení i další designové lahůdky překvapivě ladí do těch nejmenších detailů. Výsledkem je ohromující barevný prostor, který ve vás probudí dítě překypující energií. Skvělé jsou i postele, v nichž budete jako v bavlnce – 180 cm široké matrace se superhebkým ložním prádlem vám dají zapomenout na postel doma.

Pokoje jsou vybaveny 40” až 49” TV obrazovkami, nabízejícími nejen televizní a rozhlasové kanály z několika zemí a filmy, ale také předpověď počasí, průvodce městem a další zajímavé informace. Sbohem, ohmatané hotelové letáky! Samozřejmostí je trezor, kam se vejde i větší než maličký počítač, minibar a WiFi, díky níž můžete (nejen) pracovat v soukromí a pohodlí.

Mama vám uvaří ve své prostorné a veselé restauraci speciality tuzemské i mezinárodní kuchyně, nabídne vám rozmanitou nabídku vín a koktejlů, připraví menu pro vaše děti a pokud se chcete při jídle bavit, můžete ho sdílet s přáteli u k tomu uzpůsobených stolů. Zdejší nabídku si můžete vychutnat i v baru a v případě pěkného počasí na terase.

Snídaňový bufet nabízí sýry, zeleninu, ovoce, vejce, uzeniny, čerstvé pečivo včetně sladkého, jogurty, cereálie, marmelády, čerstvé džusy, kávu, čaj, zkrátka všechno, co pro svůj start do nového dne můžete potřebovat.

Najdete tu 6 ateliérů různých velikostí pro vaši práci a setkání libovolného druhu včetně občerstvení, notebooků a dalšího pracovního vybavení.

Kromě výborné polohy, kvalitního odpočinku, dobrého jídla a pití a skvělých pracovních podmínek převyšuje Mama Shelter běžný standard především množstvím zábavy, které se tady můžete oddávat. Biliard, několik fotbálkových stolů, stoly na deskové hry, arkády, knihy a různé hudební nástroje jsou vám plně k dispozici. Vyspělé technologie vás provází doslova na každém kroku a dotváří dojem moderního, nápaditého a veselého místa, kde můžete trávit čas dle momentální nálady a možností. Ať už cestujete za prací, zábavou, poznáním či vším dohromady, tady jste na ideálním místě. Vybočit ze všednodenního stereotypu tu mohou samozřejmě i Pražané, vítáni jsou rovněž i neubytovaní příchozí, kteří si tady můžou dát drink nebo pizzu z pece na dřevo.

Užít si “máminu náruč” můžete nejen v Praze, ale také v Paříži, Bordeaux, Lyonu, Marseille, Los Angeles, Bělehradě, Rio de Janeiru a nově v Toulouse.

 

Comments

comments

Vyhledat