Jak se netetovat blbě? Poradí nová kniha

foto archiv autorky
foto archiv autorky

Nesoudím, jestli je dobré vytetovat si jméno svý holky. To je každého věc. My řešíme postup. 

V dnešní době, kdy je mladá generace z velké části potetovaná, na našem trhu paradoxně chybí ucelený soubor informací o tom, jak má celý proces kolem tetování probíhat. To se rozhodla změnit autorka knihy Netetuj se blbě, Aneta Cibulková. Ta se zároveň spojila s odborníky z oboru, kteří text doplnili o řadu odborných vsuvek a poskytli hlubší informace, které čtenáři nikde jinde nenajdou.

Celý říjen mohou lidé podpořit knihu, která v českém prostředí nemá obdoby a opravdu tu chybí. Aneta Cibulková pomocí kampaně na HitHitu vybírá peníze na vydání knihy o tetování s názvem Netetuj se blbě. Čtenáři ať ale nečekají „obrázkovou“ knížku. „Babičky rády říkají, že mladá generace je potetovaná celá. Přiznejme si, že něco na tom bude. Není ale tetování jako tetování, tatér jako tatér a hygiena jako hygiena, říká autorka o myšlence, která ji vedla k napsání knihy. Pokud se mezi čtenáři najdou ti, kteří se zkrátka nechtějí tetovat blbě, ať už pomocí tatéra profesionála, amatéra nebo sami stále rozšířenějším handpokem, a naopak chtějí mít mít přehled o tom, jak by to celé mělo probíhat, je kniha Netetuj se blbě přesně pro ně. A své si v ní najdou i tatéři.

 

Co v knize bude

 

Kniha popisuje celý proces tetování  a otevírá i související témata, třeba co dělat, když se tetování nepovede nebo jak se liší handpoke od tetování strojkem. Zároveň se čtenáři mohou podívat na práci českých tatérů a udělat si přehled o základních tetovacích stylech. Kniha není jen pouhým autorčiným povídáním. Aneta se spojila s lidmi z Euro Tattoo Supply, kteří čtenáře svými poznámkami vtáhnou hlouběji do tématu a poskytnou podrobný odborný rámec. A zároveň si přizvala i mistry svého řemesla. Tatér Petr Krejčík bude jménem a zkušenostmi ručit za to, že má doporučení mají hlavu a patu, dodává. 

 

Jak to začalo

 

Aneta se tématu tetování věnuje dlouhodobě a všechna její videa, z nichž nejlepší mají kolem 60000 zhlédnutí, najdete na jejím YouTube. O své tvorbě na YouTube si autorka několikrát začala myslet, že už nemá smysl. Že základní postupy už všichni znají. Pak jí ale znovu přišel dotaz, proč se netetovat tuší nebo co dělat, když tatér doporučil omývat tetování mýdlem, které nepění. Má to smysl a podobná publikace tu chybí. Nesoudím, kniha není o tom, jestli je dobré vytetovat si jméno svý holky na rameno. To je každého věc. My řešíme postup.” uzavírá Aneta.

 

Netetuj se blbě na Tattoo GRAND PRIX BRNO

 

Na knihu autorka vybírá pomocí crowdfundingové kampaně na HitHitu, kde ji může kdokoliv podpořit a koupit si knihu levněji, než v plánované distribuci. Nadšenci si mohou vybrat i ze zajímavých odměn jako kniha s hadpoke kitem nebo slevovým voucherem do Euro Tattoo Supply. Spuštění kampaně si Aneta symbolicky nechala na začátek brněnské tetovací konvence Tattoo GRAND PRIX BRNO. Po celou dobu knihu představovala, dostávala zpětnou vazbu a propagovala ji přímo na stánku Euro Tattoo Supply. 

 

Kampaň poběží ještě 35 dní a na stránkách projektu najdete jak ukázku z knihy, tak vše, co o knize chcete vědět. Na vydání knihy lze přispět hlavně online, případně i symbolicky v prodejně Euro Tattoo Supply. V případě, že se potřebná částka nevybere, veškeré peníze se v plné výši vrátí přispívajícím zpět. 

 

Kdo za knihou stojí

 

Aneta Cibulková dokončuje studium oboru Audiovizuální a digitální média na Vyšší odborné škole publicistiky. Zároveň se několik let živí jako social media manager. Má na sobě něco kolem 20 tetování strojkem i handpokem. Tetování jako tématu se věnuje dlouhodobě, nejen, že o něm točí videa na Youtube, ale natočila o něm i školní dokument a pár článků pro online media. 

 

Euro Tattoo Supply se od roku 2009 zabývá specializovaným prodejem potřeb pro tetovací, piercingová a kosmetická studia. Začátečníkům nabízí kvalitní poradenské služby. Spolupracuje i s předními umělci české a slovenské tetovací scény, se kterými se dělí o zkušenosti s novými produkty, proto nabízí profesionály ověřené a vyzkoušené produkty. Podporuje a je součástí předních tetovacích výstav a konvencí po České i Slovenské republice. Ani po letech není vždy samozřejmostí, že tatéři a potetovaní lidé vědí, jak se o tetování starat, co dělat když… Kniha nám dává obrovský smysl, je první svého druhu a nabízí informace, které lidem často chybí.”

 

Odkazy a kontakty

LinkedIn autorky

Instagram autorky

Euro Tattoo Supply

Skinlab Tattoo (domovský salon Petra Krejčíka)

YouTube kanál autorky

 

Comments

comments

Vyhledat