Jak se povedl dokument o Coldplay?

všechny fotografie: Aerofilms
všechny fotografie: Aerofilms

Protišedi mělo možnosot spatřit dokument o Coldplay, který bude ve světových kinech (včetně českých) na jediný den, už 14. 11. Jak se snímek povedl, má  cenu na něj pelášit do kina? Podívejme se.

Spousta lidí nemá Coldplay moc ráda. Je fakt, že pro někoho mohou být jejich písničky sladké, a že se jim zlí jazykové mohou vyčítat, že nejsou zrovna geniální intelektuálové sdělující nám důležitá poselství o naší době. Pokud je máte ale rádi aspoň trošku, nebo pokud máte rádi U2, R.E.M. a Briana Ena, případně prostě fenomenální stadionové kapely, mohlo by vás tohle zajímat.

Čtveřice, co se zná od školy, disponuje nejen talentem, ale i ohromnou houževností a také vůlí pracovat na hudbě i vzájemných vztazích. Jestliže se říká, že úspěch je z (doplňte malé číslo) procent nadání a z (doplňte hodně velké číslo) procent dřína, u Coldplay tomu tak je. Snad ještě Chris Martin coby písničkář má už v mladinkém věku postřehnutelný talent, díky kterému by asi prorazil aspoň nějak, ale u zbylých tří to je fakt hodně vydřené, ostatně bubenika kapela dokonce na čas vyhodila, protože producent alba prohlásil, že je coby hráč slabý. Je poměrně odzbrojující vidět, jak ho pak chtěli zpátky. Film točí týpek, který se s kapelou přátelil ještě dřív, než byli Coldplay, takže má jednak důvěru, jednak hromady zábavných archiválií nasbíraných za 20 let. Film nemá nějaký třeskutý dějový rámec, je to mozaika starých záběrů a aktuálních pohledů na superúspěšné časy, dostatečně pestrá, abyste ji vydrželi skoro dvě hodiny.

Coldplay berou vše hodně vážně. Mají jakési schůze a porady, občas na nich nějaký vtípek zazní, ale vše je podřízeno snaze doráhnout věci do konce a uspět. Tak nějak to z nich ostatně těch 20 let čiší a film potvrzuje neurčité domněnky, že to bude parta hodných hochů, dobře vychovaných, umytých, zdravých hipíků-slušňáků. Určitě si čistí zuby každý den, cvičí a jedí brokolici (z osobního života členů tu je k vidění jen minimum, ale ničemu to nevadí). Uvědomují si, jaké měli štěstí, že si splnili svůj sen, a nestěžují si na těžký život rockových hvězd – občas ho reflektují jaksi mimochodem, což je ve finále přesvědčivější než fňukající neurotici. Nejsou geniální, ale nejsou to ani blbečci, a označení Briana Ena termínem „roztomilý ředitel“ je prostě super. Pokud necítíte k těmhle správňáckým Britům vyloženě odpor, běžte na ně.

 

 

Info o promítání atd.:

https://www.coldplay.film

https://www.facebook.com/coldplay/

https://cldp.ly/butterflypackage

 

 

Tisková zpráva:

Snímek s názvem Coldplay: A Head Full of Dreams mohou všichni fanoušci této oblíbené britské skupiny navštívit ve vybraných kinech Cinema City již ve středu 14. listopadu. Dokumentární film, obsahující i exkluzivní archivní záběry, mapuje cestu populární skupiny z malých londýnských barů, až na největší světová pódia.

Režie nového dokumentárního snímku se ujal Mat Whitecross, který provází kapelu Coldplay již od úplných začátků. Ty se datují do roku 1996, kdy skupinu založil její frontman Chris Martin se spolužákem Johnym Bucklandem, když studovali na londýnské univerzitě. Diváci se vrátí do doby, kdy slavní Coldplay vystupovali po malých barech a postupně si svoji podmanivou hudbou získávali nejen nové fanoušky, ale i řadu hudebních ocenění. Napůl dokument s exkluzivními archivními záběry střídají sestřihy z posledního veleúspěšného turné „A Head Full of Dreams“ a vzhledem k tomu, že se toto turné České republice vyhnulo, mohou si ho příznivci kapely nyní vychutnat na plátnech kin.  

Snímek mohou diváci navštívit ve vybraných kinech Cinema City, a to v pražském megaplexu Cinema City Chodov, Cinema City Slovanský dům, Cinema City Ostrava, Cinema City Olympia Brno a Cinema City Plzeň. Ve všech uvedených kinech se uskuteční pouze jedna projekce,
a to ve středu, 14. listopadu 2018.

Vstupenky na projekce jsou již v předprodeji, a to na pokladně kin nebo online zde. Cena je 299 Kč, exkluzivní slevu 70 Kč získávají členové věrnostního Cinema City E-clubu.

Více informací naleznete na www.cinemacity.cz.

 

Comments

comments

Vyhledat