Jan Poš vystavuje Časová pole v The Chemistry Gallery

V The Chemistry Gallery se v rámci multižánrového festivalu Spectaculare otevírá nová výstava děl Jana Poše s názvem Časová pole.

Výstava zkoumá vztah virtuálního a reálného prostoru a rozšiřuje způsob autorova uvažování o site specific instalaci a vztahu materiálních objektů s jejich 3D předobrazy. Jednotlivá díla, která budou reagovat na prostory galerie, vtáhnou návštěvníka přímo do základních souřadnic 3D programu, ve kterém díla vznikají v podobě modelů a simulací. Ty jsou ze své podstaty dokonalé, na rozdíl od reality. Středem autorova zájmu je přitom především samotný proces – proces přechodu objektu z virtuální do reálné podoby, při kterém nelze s jistotou odhadnout výsledek v důsledku působení mnoha nepředvídatelných vlivů. Výstavu doprovodí vydání prvního samostatného katalogu Jana Poše v produkci The Chemistry Gallery.

Jan Poš (nar. 1996 v Praze) v letech 2018-2021 absolvoval bakalářské studium pod vedením Daniela Hanzlíka a Pavla Mrkuse v ateliéru Time Based Media na FUD UJEP. V roce 2019 pobýval na studijní stáži na Kunstuniversität v Linzi u prof. Christopha Nebela. V současné době studuje navazující magisterské studium u Tomáše Hlaviny v ateliéru Socha II. na pražské AVU.


Jan Poš – Časová pole

17.3. do 8.4.2023.

The Chemistry Gallery

www.thechemistry.art

Grafika k výstavě: Eva Hanzalová

Comments

comments

Vyhledat