Jarní kolekce KARL LAGERFELD oslavuje Bauhaus

Foto Karl Lagerfeld
Foto Karl Lagerfeld

Sezóna jaro 2020 se nese ve stylu oslavy Bauhausu – jednoho z Karlových oblíbených časových období a uměleckého směru, které nyní slaví 100. výročí svého založení. Zatímco Bauhaus byl původně považován za přístup v architektuře, škola se projevila v řadě různých disciplín jako bylo výtvarné umění, průmyslový design, textil, divadlo, věda a kultura jako celek. Jarní kolekce KARL LAGERFELD vzdává hold jednoduchému, ale revolučnímu estetickému designu Bauhaus, který se vrací ke klasice ve tvaru, siluetě a barvách.

 

URBAN CYCLE

Kolekci doplňuje kapsule inspirovaná silniční cyklistikou a výbavou používanou sportovci. Vysoce funkční, bezešvé tkaniny lze nosit jako oblečení na cvičení nebo sladit s dalšími chic kousky do města. Doplňky zahrnují trojúhelníkovou kabelku, plochý batoh, víkendovou tašku vyrobenou z reflexního stříbrného nylonu a další kousky. Oblečení je šito stejnou technikou, která se používá k vytvoření vysoce kvalitního sportovního oblečení.

 

Foto Karl Lagerfeld

SQUARE + BLUE

Vzory a typografie byly důležitým prvkem stylu Bauhaus, a to se odráží i v kolekci KARL LAGERGELD. Sofistikované, ale mladistvé vzory mají jasně dané linie, zdůrazněná ramena na pláštích, blejzrech i šatech. Mezi hlavní kousky svrchního oblečení patří parka s grafikou plakátu inspirovanou Bauhausem na zádech a kabát s modrým žakárovým vzorem Bauhaus v dolní části. Dále zde naleznete grafický žakárový svetr, bundu a různobarevně skládanou sukni, která při pohybu vytváří dojem překvapení.

Foto Karl Lagerfeld

CIRCLE + RED

Prvek kruhu není doslovně interpretován, ale objevuje se v detailech. Klíčové kousky zahrnují sukni s kruhovým logem KARL na lemu, hravé boucle sako v červené, žluté a modré barvě nebo hedvábnou halenku a kalhoty. Základem je černá a je zvýrazněna červenými a khaki tóny s odkazem na základy Bauhausu. Blejzry vytvořené z italského saténového krepu s „kameo“ potiskem profilu Karla Lagerfelda doplňují k blejzrům padnoucí kalhoty.

 

TRIANGLE + YELLOW

Lehký dotek žluté s akcenty bílé a metalické stříbrné doplňuje kolekci. Hedvábné šaty a sukně odkazují svým A střihem na trojúhelník. Velmi lehká a vzdušná saka, krajkové šaty Anglaise nebo černý pásek s logem KARL doplňují tuto kolekci. Bauhaus se propisuje i do loga KARL LAGERFELDA mixem základních barev a tvarů typických pro Bauhaus.

 

Foto Karl Lagerfeld

ACCESSORIES

I doplňky této kolekce jsou inspirovány Bauhausem, ať už se jedná o kabelky, pouzdro na zip nebo ledvinky.

Oblíbená řada K/Signiture má dva nové přírůstky do své rodiny. Ručně psaný podpis Karl je vyroben z měkké jehněčí kůže a je k dostání na taškách, crossbody nebo batohu.

K/SLASH je inspirovaný trojúhelníkovým tvarem a vyroben z voskované kůže, se skrytým diagonálním zipem přes jeho přední stranu. Zahrnuje tašku s horním madlem, tašku s odnímatelným pruhem a crossbody.

Karl Seven se pak vrací se dvěma novými střihy. Styl byl inspirován Karlovým šťastným číslem 7. Malá kabelka Seven je k dostání také v leopardím potisku a barvách Bauhausu – žluté, modré a červené. Horní madlo nese nápis KARL a kabelku doplňuje řetízkový zdobný detail.

Řada K/Ikon se dokonale hodí pro každodenní nošení. Vrací se třemi novými styly: taška přes rameno, batoh a velká taška s horním madlem. Tvar je inspirovaný kultovní košilí KARL LAGERFELD s vysokým límečkem.

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat