České ragbistky a ragbisté v Krakově zabojují o letenky do Paříže

Foto Petr Flíček
Foto Petr Flíček

V zemi našeho polského souseda byly právě zahájeny Evropské hry. Jsou jakousi předehrou před olympijskými hrami, které v roce 2024 hostí Francie. Podle mých informací se v rámci Evropských her utká několik tisíc sportovců ve 29 olympijských disciplínách. Mezi těmito sportovci budou poprvé i zástupci českého sedmičkového ragby.

V turnaji, který se odehraje 25. – 27. 6. 2023 na Krakovském stadionu Henryka Reymana, se o účast na olympiádě utkají čeští ragbisté i české ragbistky. Vítěz turnaje postupuje přímo na olympiádu a týmy, které obsadí 2.-3. místo budou mít možnost se olympiády zúčastnit, ale přes další kvalifikační utkání. České ragbistky se letos velmi dobře umístily na turnaji World Rugby v JAR (byly páté) a nasbíraly tam hodně nových zkušeností. Tímto způsobem vnímají i Evropské hry. Jedou vyhrávat ale taky sbírat zkušenosti. Takto to píšou na svém oficiálním profilu na FB. Jejich trenér Vít Chalupa je taky ve svých výrocích střízlivý. Vyjádřil se, že jejich cíl je umístění do šestého místa. Jak ale holky znám, budou bojovat jako lvice a nechají tam všechno. Určitě bude na co se dívat! Bude zajímavé sledovat jak se český tým, posílený o nové talentované hráčky, utká s ostatními špičkovými evropskými týmy. Sedmičkové ragby se hraje 2×7 minut a přitom tam padne několik pětek (minulý rok zvítězily Češky na ME v Krakově nad týmem Rumunska vysoko 45:0). Turnaj rugby bude možno sledovat živě na webu european games, v české TV (ČT SPORT – úterý 27. 6. od 11. 20 by měly být přímé přenosy z osmifinálových zápasů žen sedmičkového ragby) a nebo v polské (TVP SPORT).  

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout několik fotografií z loňského ME sedmičkového ragby, které se konalo taky v Krakově (Foto Petr Flíček).   

 

Odkazy:

Všeobecné informace:  https://www.european-games.org/

Rozpis zápasů:  https://results.european-games.org/EG2023/ENG/schedule/RU7/all-days/all-event

Více informací zde (rozhovor s trenérem ženské sedmičkové reprezentace – Vítem Chalupou): https://www.olympijskytym.cz/article/s-ferdou-mravencem-v-zadech-ceske-rakety-zabojuji-o-olympiadu-i-svetovou-serii

Televizní přenosy (online): https://europeangames.tv/  https://sport.tvp.pl/transmisje

Záznamy zápasů z ME v Krakově 2023:  https://www.rugbyeurope.eu/women-s-7s-championship-2022/women-s-7s-championship/

Informace o českém ragby: https://www.rugbyunion.cz/

Informace o českém ženském ragby: https://www.facebook.com/CzechWomensRugby

Comments

comments

Vyhledat