Tipy na vánoční dárky I.

Tip od papírnictví papelote.cz: Vyrobte si vánoční hvězdu!
Tip od papírnictví papelote.cz: Vyrobte si vánoční hvězdu!

Jako každý rok, i letos přinášíme tipy na vánční dárky – klasické i neobvyklé.


Tip na knihu:  Lahůdky v krmítku – sypejte ptáčkům odborně!

Podle návodů z příručky Lahůdky v krmítku připravíte dobroty pro krmení patnácti nejběžnějších druhů ptáků a V příručce Lahůdky v krmítku najdete návody na přípravu dobrot, kterými po celý rok potěšíte patnáct nejběžnějších druhů ptáků a tipy na výrobu nápaditých krmítek. Vše je vyzkoušeno v terénu a schváleno ptáky.naučíte se vyrobit nápaditá ptačí krmítka. https://www.knihykazda.cz/lahudky-v-krmitku/


Tip na zážitek: Restaurace Ambiente s vánočním bonusem od výtvarníka Michala Cihláře.

Co takhle obdarovat své blízké večeří v Čestru, hostinou v Kuchyni, pivní degustací v Pultu nebo několikachodovou večeří v Esce? Dárková poukázka se dá nabít na libovolnou hodnotu od 300 Kč a uplatnit v kterémkoli podniku, který patří pod hvězdu Ambiente. Od poloviny listopadu do konce roku je navíc nákup s bonusem – když pořídíte poukázky na 2000 Kč a více, za každou utracenou tisícikorunu vám dáme bonusovou kartičku v hodnotě 100 Kč. Poukázky jsou k dostání na www.darek.ambi.cz, v klubu Ambiente v pražské Rybné ulici nebo ve všech podnicích Ambiente. Desky s dárkovými kartami bude zdobit ilustrace kapra výtvarníka Michala Cihláře.  Obojí bude k zakoupení v klubu Ambiente v Burzovním paláci v Praze.


Tip na knihu:  Justine Picardieová: Miss Dior

Britská spisovatelka se vydává po stopách Catherine Dior (1917-2008), mladší sestry jednoho z nejvlivnějších světových módních návrhářů Christiana Diora, která ho inspirovala k slavnému parfému a ovlivnila jeho pojetí ženskosti a krásy. www.eprostor.com


Tip (nejen) pro děti: podsvícená klávesice a programovatelná myš

Nejde jenom efektní podsvícení klávesnice, ale především o její stisky, které jsou přesné jako seknutí japonským mečem. Její tělo je velice lehké díky konstrukci z broušeného hliníku. Spínače Content Blue jsou extrémně odolné a mají velmi nízkou odezvu. Široké gumové podložky i přes nízkou váhu zaručují dobrou stabilitu a sklopné nožičky ideální polohu zápěstí pro dlouhé hraní i psaní. Pořídíte-li jako bonus programovatelnou podsvícenou herní myš pro leváky i praváky budete hvězdou letošních Vánoc.

Yenkee YMS 3027, 499 Kč

Yenkee YKB 3500 Katana, 1099 KčTip na závěr: Vyrobte si jednoduchou vánoční dekoraci – papírovou hvězdu

Papírnictví papelote přináší návod, jak vyrobit elegantní vánoční hvězdu, která ozdobí vaše okna, stěny i poličky. Věřili byste, že tato krásná hvězda je z obyčejných papírových sáčků? Její výroba je navíc opravdu jednoduchá. Sedm snadných kroků zvládnou pod vaším dohledem i mladší děti a užijete si hezký večer plný tvoření. Nechte svou tvořivost vzlétnout i na Vánoce! Návod:

  1. Připravte si 10–15 papírových sáčků ve stejné velikosti, lepidlo, nůžky, tužku a pravítko.
  2. Pomocí tužky a pravítka vyznačte na sáčcích linie, kde budete stříhat. Otvor sáčku bude sestřižený do špičky, po obou stranách vyznačte souměrně proti sobě menší trojúhelníky.
  3. Sáčky nastříhejte do požadovaného tvaru
  4. Naneste lepidlo na první sáček po celé délce dna a následně kolmo na něj prostředkem sáčku do jeho poloviny.
  5. Opatrně přilepte druhý sáček. Sáčky lepte vždy dnem k sobě. Dejte si pozor, aby se vám lepidlo nedostalo dovnitř sáčků, aby šla hvězda snadno roztáhnout.
  6. Přilepte další sáček a postup opakujte. Hvězdu čas od času roztáhněte, abyste viděli, který sáček je ten poslední a zkontrolovali, že se lepidlo nepropíjí.
  7. Až bude hvězda dost velká, slepte krajní sáčky k sobě. Na naši vánoční hvězdu jich vyšlo 13.

 

TIP: Vyrobte si více hvězd v různých velikostech a barvách. Naše hvězdy vyrábíme z našich vzorovaných, ručně lepených sáčků, ale krásné jsou i čistě bílé. Průstřihů na bočních stranách může být i víc. Zastavte se v předvánočním shonu a vyrobte si vlastní dekoraci. Uvidíte, že ozdoba, kterou jste sami vytvořili, vám bude dělat větší radost než ty kupované.  

Comments

comments

Vyhledat