Jedinečný chilloutový festival na konci léta: Čajomír fest

Staré purkrabství na Vyšehradě bude už pojedenácté hostit největší festival čaje v Evropě. Letošní Čajomír fest bude se bude konat ve dnech 24.8. – 25.8.2019. 

V sobotu bude festival zahájen ve 12.00 hodin a potrvá do 20.00 hodin. Nedělní program bude stejně jako každý rok od svítání do soumraku. Tento festival už tradičně navštěvuje několik tisíc lidí z celé Evropy. Setkávají se zde čajoví mistři, zástupci čajoven, profesionálové, nadšenci i laici.

VELKÁ DEGUSTACE ČAJŮ A BYLIN
Hlavním programem festivalu je velká čajová degustace. V parku Starého purkrabství, vedle hlavní vyšehradské katedrály, vyrostou desítky čajoven, které budou prezentovat čajovou kulturu z Japonska, Číny, Indie, Afriky, Ruska, Vietnamu a samozřejmě Evropy. Hosté festivalu budou hlasovat pomocí keramického žetonu o nejoblíbenějšího čajového mistra.

Návštěvníci se mohou těšit na čaje z celého světa, workshopy a bohatý umělecký program. Letos bude speciálním hostem čínská delegace čajových mistrů a zástupců Světové čajové asociace (World Tea Union). Číňané představí svou čajovou kulturu přednáškami, workshopy a hlavně praktickými ukázkami čajových obřadů a tradiční přípravy čaje. Účast potvrdili hosté z Austrálie, Rakouska, Belgie, Ruska, Polska, Německa, Slovenska a dalších zemí.

Návštěvníci si budou moci vyzkoušet i zážitkovou degustační hru Imperium of tea. Podstatou hry je degustace čaje. Hru mohou hrát jak čajoví nadšenci (díky hře si lépe uvědomí chuť čaje a hra jim pomůže se v čajích lépe orientovat), tak profesionálové. Více informací o hře: www.imperiumoftea.cz

Součástí festivalu je tržnice, kde budou stánky dovozců čaje, výrobců kvalitní čajové keramiky nebo zdravého jídla. Letos bude také nabízena řada českých výrobků pro děti.

Festival má rodinnou atmosféru. Nebude chybět bohatá dětská louka s řadou aktivit pro děti a také workshopová část, kde si můžete vyzkoušet skupinové bubnování, akrojógu, tai-chi nebo hru na tibetské mísy.

Na festivalu vystoupí řada hudebníků a umělců. Podrobný program bude upřesněn.

Vstupné: Nezlevněná degustační páska stojí 250 Kč/den (500 Kč/celý festival). V současné době je otevřen předprodej vstupenek (degustačních pásek) za poloviční cenu. Páska opravňuje držitele k ochutnávkám na vyznačených degustačních místech nebo k účasti v celodenních workshopových dílnách.

Comments

comments

Vyhledat