Jen dnes a možná ještě zítra: Výstava Vojty Pavlíčka GARÁŽ

100x145 cm. Foto archiv umělce
100x145 cm. Foto archiv umělce

Garáž je výstava, která bude skutečně v garáži – v ní totiž umělec Vojta Pavlíček má ateliér. Pod jeho pseudonymem jsme vám ho představili před nějakými šesti let v interview. Co je nového a co zažijeme na výstavě, kterou doporučujeme všem, kdo mají rádi umění bez zbytečných cavyků, zprostředkovatelů a oficialit? 

„Jsou to obrazy z poslední doby, namaloval jsem je na Kanárských ostrovech, kde teď tři čtvrtě roku jsem a kam se teď v sobotu vrátím,“ řekl nám. „mám tam ateliér a tam tvořím obrazy, které jsem si sem na výstavu poslal.“

Pseudonym Vojta Net už nepoužíváš?

Vojta Net pořád jsem, ale nemám už webovky, nezaplatil jsem je a zjistil jsem pak, že mi za těch 20 let stejně k ničemu nebyly. A já nejsem žádnej ajťák. Nicméně mám instagram.

Co spojuje tyhle obrazy?

Některé jsou namalované přírodním aztéckým barvivem z červů, kterému se u nás říká košenila.

Aha, ta se dává i do potravin.

Jo, má označení E120. Ten brouk žije na kaktusech v Mexiku. Je to červené barvivo, taková ta církevní barva.

Některé obrazy vznikají tak, že kreslím lepidlem a pak na ně stříkám elektrostatickou pistolí, jsou pak takové sametové.

Dokdy výstava potrvá?

Asi do deseti, akce bude jen dneska a možná zítra, protože v sobotu odjíždím. Takže vystavuju jen jeden den.

 

Výstava začíná v 18 hodin v garáži na adrese Mikovcova 3, Praha 2: přijďte, zpestříte si večer. V našem zmíněném starém rozhovoru se dočtete, jak Vojta začínal a jak se věnoval tanci. Jelikož se protišedi chystá opět na Kanáry a bude pobývat poblíž jeho ateiéru, nevylučujeme ani delší updatované povídání.

VOJTA PAVLÍČEK

GARÁŽ

VERNISÁŽ

MIKOVCOVA 3, PRAHA 2

6.9.2018

https://www.instagram.com/vojtanet/

Comments

comments

Vyhledat