Nejste si jistí, který telefon z áčkové řady Samsungu zvolit? Podívejte se na přehled!

foto Samsung
foto Samsung

Všechny áčkové telefony přehledně:

 

Galaxy A01s

Potřebujete telefon jen na volání a esemesky? Žádný problém! Galaxy A01s to splní do puntíku. Kompaktní do dlaně, který bude pro mnohé znamenat základní spojení se světem, se opírá o velkou baterii, která vás jen tak nenechá ve štychu. Výkon jde trochu stranou, byť jednoduché hry telefon rozjede bez větších problémů. Na nepříliš lichotivé označení telefonu nehleďte, s telefonem zaplatíte v obchodě místo platební karty nebo si na něm pustíte FM rádio do sluchátek. A to jsou fičury, které by vám mohly závidět i řádové dražší telefony. Telefon klidně dejte do rukou seniorům nebo dětem, a když se náhodou rozbije, žádný stres! Koupíte druhý. Tohle vás určitě nezrujnuje…

Galaxy A12

Slušný výkon za atraktivní cenu a velkou baterii k tomu, to si dáme líbit. Á dvanáctka se může líbit uživatelům, kteří už si přeci jen chtějí na mobilu vychutnat i něco navíc. I když se stále pohybujeme v nižší třídě, telefon nabídne hodně muziky. Otřepané klišé znamená např. podporu bezkontaktních plateb, rychlého dobíjení nebo všestranný čtyřnásobný foťák. Zapomeňte na nevzhledné nacvakávací kryty, pod nimiž se drží nečistoty a bakterie. A12 bude v ruce díky zdrsněným zádům držet v ruce jako přibitý. Hvězdou módní přehlídky je jednoznačně modrá varianta, pokud však nechcete áčko ukazovat všem na odiv, je tu ještě konzervativní pojetí v černé a bílé, které se drží trochu stranou.

Galaxy A32 a 32 5G

Jeden jako druhý, přesto nejsou stejné. Galaxy A32 vám může (v dobrém) pořádně zamotat hlavu. Zvolíte přípravu na budoucnost (5G) nebo raději kvalitní Super AMOLED displej se zabudovanou čtečkou otisků prstů? Nejste jen na surový výkon, a záleží vám na vzhledu? Tak to jste na správné adrese! Záda těchto áček si s jinými telefony jen tak nespletete. Lesklý kryt se třemi vystouplými objektivy a experimenty s barvami (modrá či fialová) dělají svoje. Pojítkem obou telefonů je velkokapacitní baterie s rychlým dobíjením a svižné moderně vypadající prostředí. Dvojici bychom doporučili teenagerům na sebeprezentaci na sociálních sítích i na hraní graficky středně náročných her.

Galaxy A42

U Galaxy A42 se příjemně skloubil design, styl i výkon telefonu, který vám bude říkat „pane“, za všech situacích. Žádná Sophiina volba, tentokrát máte Super AMOLED i podporu 5G jako na stříbrném podnose. Spolu s opravdu stylovým pruhovaným zadním krytem a výkonným čipsetem Snapdragon 750G, sečteno a podtrženo, se nemusíte bát ani náročnějších her. Prostředí telefonu je svižné a intuitivní, bezpečnost telefonu zajišťuje čtečka otisků prstů šikovně umístěná přímo do displeje. Při používání telefonu se člověk ptá, proč vlastně investovat třikrát tolik do telefonů za funkce, které v praxi ani nevyužije?

Galaxy A52 a A52 5G

A proč investovat do číselně vybavenější „padesát dvojky“? Jednoznačným argumentem jsou funkce, které byla ve střední třídě až dosud tabu. Zvýšená odolnost, optická stabilizace obrazu nebo snad stereo reproduktory? Ještě před nedávnem nemyslitelné: „Chcete tyto prémiové funkce, tak si připlaťte za výrazně dražší telefony. Teď už nemusíte. Galaxy A52 přináší mezi Áčka zvýšenou odolnost IP67. Zmokne vám telefon v dešti nebo jej snad zdánlivě „utopíte“ v záchodové míse (ano, nejste v tom sami)? Stačí opláchnout vodou z kohoutku a jede se dál. O výkon se starají slušně výkonné a energeticky úsporné Snapdragony, použité displeje typu Super AMOLED jsou jedním slovem špičkové. U 5G verze navíc dostanete 120Hz obnovovací frekvenci, která přináší plynulejší obraz při všem, co s telefonem děláte, a také ještě o něco výkonnější čipset. Mobilní telefon zvládne všechno levou zadní, a slibujeme – na dražší telefony už si nikdy (ani náhodou) nevzpomenete. Čestné slovo.

Galaxy A72

Stejně jako v potravinovém žebříčku, i teď stoupáme na absolutní Áčkový vrchol. Co se stane, když ke všem dříve zmiňovaným vlastnostem telefonu přidáme teleobjektiv s 3× optickým přiblížením? Vznikne Galaxy A72, který je tím nejvyšším, čím Áčka v současné době disponují. Navíc si tak můžete pohrát s fotoaparáty, které mají ve střední třídě konečně hlubší smysl. A se zoomovým objektivem se již nemusíte cpát nikam dopřed, ale vše pohodlně odfotíte z větší dálky. Matná záda, stylové zpracování, slušný hardware, velkokapacitní baterie, 90Hz Super AMOLED displej, 25W nabíječka v základním balení…máme ještě pokračovat? Áčkem to začíná, a pokud si dáte říci, budete rádi, že tato jízda nikdy neskončí. Samsung, jeho ekosystém a služby jsou to pro vás. Račte vstoupit!

 

Comments

comments

Vyhledat