Sběratelské sošky od Iron Studios jsou vášní na celý život

Marvel, DC Comics, Disney, Star Wars – kultovní názvy, pod kterými si okamžitě vybavíme filmy či komiksy plné superhrdinů nebo legendárních postav známých po celém světě. Možná ale neznáte originální sběratelské sošky od Iron Studios.  

Sběratelství je vášeň, která často určuje, kým jsme, co máme rádi a na čem si zakládáme. Navíc je známé, že to, co do sbírek investujeme, se nám může mnohonásobně vrátit. Do popředí se dostává sběratelství nejrůznějších předmětů, jejichž hodnota se navyšuje časem, třeba až za několik desetiletí. Příkladem mohou být některé vintage sety oblíbené stavebnice Lego, jejichž cena se z původních 25 USD vyšplhala v průběhu čtyřiceti let až na 10 400 USD, nebo speciální sběratelské kolekce Lega, jejichž cena s časem také poroste. Do této kategorie také můžeme přidat různé sběratelské modely aut. Sběratelství v tomto oboru se považuje za nový trend. Může začínat už u dětí. A tak, jak se z dětí stávají teenageři a z teenagerů dospělí, roste i hodnota sběratelských předmětů. Sošky od Iron Studios jsou dalším atraktivním sběratelským artiklem a jasným důkazem toho, že pro vášeň k určitým filmům či komiksům jsou lidé ochotni investovat nemalé částky. A čím jsou tyto sběratelské sošky jedinečné?

Identická totožnost především

IRON STUDIOS vznikly již v roce 2012 v brazilském São Paulo. Od té doby tahle šikovná kreativní parta vytváří do posledního detailu vyladěné sběratelské sošky. Vše začíná již pečlivým výběrem určité scény oblíbeného filmu nebo série. Celá figurka je navržena designérem tak, aby byla identická filmové postavě a jejímu pohybu nebo situaci v konkrétní scéně. Jako příklad lze uvést repliku jednoho z nejněžnějších momentů série The Mandalorian, kdy Iron Studios představují novou sochu „The Mandalorian and Grogu Art Scale 1:10 – The Mandalorian“. Mando stojí na základně, která je inspirovaná podlahou vesmírné lodi, nese svého adoptivního syna a socha přesně kopíruje detaily jeho beskarského brnění, které dokáže odrazit i útoky světelným mečem. Hodnotu sošek utváří také spolupráce s věhlasnými umělci, kteří se podílejí na designu figurek, jako například komiksový autor Ivan Reis.

Široký výběr a sběratelská kvalita

V současné době může být firma Iron Studios dostatečně hrdá na její již slušně vybavenou produktovou nabídku. Jásat tak mohou fanoušci Marvelu, DC, Hvězdných válek, Harryho Pottera nebo Jurského parku. Zkrátka všichni milovníci soudobé i klasické popkultury. Pro Iron Studios je zásadní, aby jejich výrobky byly opravdu dokonale provedené a kvalitní. Všechny sběratelské sochy jsou tak ručně malované. Z realistických sošek vyrobených v různých měřítkách 1:20, 1:10, 1:6, 1:4 a 1:3 si mnozí sběratelé skládají i působivá diorámata, která přesně navozují atmosféru vybrané scény.

Z nabídky Iron Studios si můžete pořídit první vlaštovky již od 4 000 Kč a svoji sbírku postupem času rozšiřovat. Zkušení sběratelé a fanoušci naopak ocení limitované sošky, jejichž cena se může blížit i sto tisícům Kč. Takovéto figurky, kterých bylo vyrobeno jen pár kusů, mají skutečný sběratelský potenciál, jelikož to, co lze na trhu sehnat v omezeném množství, roste na své hodnotě.

Konec nudným a všedním koutům

Sošky od Iron Studios jsou specifické pro svou autentičnost, díky které si fanoušci přenášejí oblíbené scény až domů, do kanceláře či jakéhokoliv interiéru. Sny a fantazie se tím probouzí, což podporuje seberozvoj. Navíc svým vzhledem jsou sošky velice atraktivní, a tak dokážou proměnit každé obyčejné místo v pokoji v designový koutek.

Dárek pro sebe nebo své blízké

Iron Studios se pečlivým výběrem snaží zaujmout opravdu každého. Od těch, kterým soška jednoduše udělá radost, přes začínající sběratele až po ty ostřílené. Ať už chcete pořídit sošku sobě, nebo ji věnovat jako dárek, vyplatí se počkat na ty, po kterých toužíte.

Představujeme několik oblíbených sběratelských sošek:

Spider-Man Legacy Replica 1:4 – Spider-Man: Far From Home, 31 000 Kč 

Tato unikátní soška z limitované sběratelské edice od legendárních Iron Studios je inspirována filmem Spider-Man: Daleko od domova, který byl završením fáze 3 MCU. Představuje dynamický souboj Spider-Mana s taktickými drony, které ovládal Quentin Beck. Drony spolu s 3D projekcí vytvářely zdání skutečných monster – takzvaných Elementálů, dalších Beckových iluzí. Tato úžasná figurka ve velkém měřítku 1:4 je vysoká cca 60 cm a váží 16 kg. Je ručně malovaná, vyrobená z umělého kamene a je doplněná o LED světelný efekt. Patří do limitované sběratelské edice a zakoupit ji můžete například na e-shopu Jabadaba.cz


Batman Deluxe Art Scale 1:10 – Batman Return, 5 300 Kč Oddaný ochránce Gotham City

Legendární Iron Studios pyšně představují sošku Batmana, která je inspirovaná původní verzí z roku 1992 režírovanou Timem Burtonem. Ochránce města společně s policií bojuje proti zločinu v Gothamu. Temný rytíř odpovídá na bat-signál vyslaný komisařem Jimem Gordonem. Tato jedinečná soška v měřítku 1:10 je ručně malovaná, vyrobená z umělého kamene polystone a je součástí limitované sběratelské edice. Zakoupit ji můžete na e-shopu Jabadaba.cz .

Captain America Ultimate BDS Art Scale 1:10 – The Infinity Saga, 4 100 Kč Avengers Assemble

Soška z dílny Iron Studios je inspirovaná nezapomenutelnou scénou, ve které legendární kapitán Steve Roger, držící štít zničený Thanosovou silou, konečně pronesl slavný bojový výkřik: „Avengers Assemble“. Herec Chris Evans v roce 2011 debutoval ve filmu Captain America: The first Avenger, kde si zahrál hlavního představitele Steva Rogerse, mladého muže se silnou touhou pomoci své zemi během druhé světové války. Časem se Kapitán Amerika stal jedním z protagonistů marvelovského vesmíru. Sošku z řady Infinity Saga vytvořily legendární Iron Studios ve spolupráci s Marvel Entertainment. Soška je vyrobená v měřítku 1:10 z materiálu polystone, což je umělý kámen, a je ručně malovaná. Je součástí limitované sběratelské edice a zakoupit ji můžete na e-shopu Jabadaba.cz .


Thor Ultimate BDS Art Scale 1:10 – The Infinity Saga, 4 100 Kč Bůh hromu 

Na základně představující bitevní pole, Iron Studios přináší sošku Thora, prince Asgardu, který drží své mystické kladivo Stormbreaker a nechybí mu ani Mjolnir. V marvelovském světě představil film Thor (2011) boha hromu, kterého si zahrál australský herec Chris Hemsworth. Od té doby si postava získala velkou popularitu. Thor se stal jedním z nejoblíbenějších Avengerů a samozřejmě jedním z nejmocnějších hrdinů. Figurku z řady Infinity Saga vyrobili legendární Iron Studios ve spolupráci s Marvel Entertainment. Soška je vyrobená v měřítku 1:10 z umělého kamene polystone, je ručně malovaná a patří do limitované sběratelské edice. Má navíc i vyměnitelnou ruku. Nabízí ji např. e-shop Jabadaba.cz .

Deadpool Deluxe BDS Art Scale 1:10 – Marvel Comics, 6 200 Kč Velmi skromný hrdina 

Muž mnoha jmen a odpudivé tváře, známý také jako amorální superhrdina s nejprořízlejší pusou,  je Wade Wilson alias Deadpool, postava parodující záporného hrdinu z univerza DC. Iron Studios zachycují tohoto nejednoznačného hrdinu v akční póze uprostřed boje, ověšeného zbraněmi a vtipným batůžkem na zbraně. Do skoku se přitom odráží z plyšového jednorožce… Ale vlastně v případě Deadpoola se není čemu divit. Na exkluzivitě a přitažlivosti sošce přidává i to, že balení obsahuje ještě jednu vyměnitelnou hlavu. A tak může své protivníky Wade Wilson zastrašit svými schopnostmi a odvahou, bojovým uměním nebo také humorem a odhalenou spodní půlkou zhyzděného obličeje. Tuto jedinečnou ručně malovanou firgurku, vyrobenou z umělého kamene polystone, v měřítku 1:10, můžete zakoupit např. na e-shopu Jabadaba.cz .


Batman The Dark Knight Returns 1:6 Diorama – DC Comics, 19 900 Kč   Divoký boj 

Legendární Iron Studios představují jeden  z nejpozoruhodnějších okamžiků Temného rytíře. Batmana stojícího na poraženém obrovi, vůdci mutantů v temném městě Gothamu, který je nenasytně posedlý násilím, manipuluje mládežnickým gangem, aby dosáhl kriminality, jakou dosud nikdo neviděl. Nazve Batmana zbabělcem a vyzve ho k boji. Po první porážce si Temný Rytíř vybere strategické místo, kde využije bahno z odpadních vod, aby vůdce Mutantů zpomalil a tím mu způsobí brutální porážku. Soška z limitované edice od Iron Studios je vyrobena z umělého kamene ve velkém měřítku 1:6, je ručně malovaná a váží neuvěřitelných 6,5 kg. Zakoupit ji můžete na e-shopu Jabadaba.cz .


Batman Knightmare – Zack Snyder’s Justice League 2, 38 000 Kč, v předobjednávce Neoblomný hrdina 

Legendární Iron Studios přináší sochu Knightmare Batman z Ligy spravedlnosti ve verzi režiséra Zacka Snydera, inspirovanou paralelním dějem možné budoucnosti. V apokalyptické poušti, kde byla kdysi planeta plná života, se unavený, ale stále neoblomný vůdce povstaleckého hnutí, prochází zdevastovaným světem a snaží se všemi prostředky ukončit dlouhý konflikt proti dobyvatelským silám kosmického tyrana a jeho kryptonského spojence. Socha z dílny Iron Studios ve velkém měřítku 1:4 je 58 cm vysoká a váží neuvěřitelných  10,7 kg, je ručně malovaná, vyrobená z umělého kamene polystone. Na tuto úžasnou figurku z limitované sběratelské edice si již nyní můžete zadat předobjednávku na e-shopu Jabadaba.cz . K dispozici bude v lednu 2023.

Comments

comments

Vyhledat