Anketa o módě a stylu: Viktor Harangi (Harangi Sound)

foto archiv VH
foto archiv VH

Harangi Sound je nová tuzemská značka reproduktorů. „Jsme  brněnská firma, která po letech vývoje přichází na trh reproduktorů s vlajkovou lodí PARUS. Vyladili jsme to od designu až po zvuk a teď chceme, aby to všichni slyšeli,“ říkají. Jejího zakladatele Viktora Harangiho jsme podrobili naší klasické anketě.

Než se pustíme do obvyklých otázej, ještě pár slov o respondentovi. „Kdo jsem? Jednoduchá otázka, která s žádá zodpovědnou odpověď. Jsem člověk a jako člověk potřebuju žít. Vypadá to ale, že mně k životu nestačí pouze být, i když pro někoho je Pouze Být tím jediným, co od života hledá. No – stejně si myslím, že to není tak prozaický:-) 

Jako čtyřletý jsem naplánoval křeččí farmu – piliny by dodal děda, vody je dost v umyvadlu, jídlo vezmu od mamky, když pořád vaří že jo a ve zverimexu vykupují mláďata pro hady a ještěry – naprosto bezpečný byz a první milion v kapse. Dává smysl, ne? 🙂

Dej mi hop chtělo se mně tančit, tak jsem šel – magic, beatup, dynamic a dál a dál. Maska sem, maska tam a přišlo JAMU – další 4 roky ráje a dva synátoři k tomu. 

Tvořit a být součástí. Když to člověk nemůže, trápí se a ničí ho to, to je ta stinná stránka – když může a má s kým – to je ta nebeská stránka))

To sem já, Vikec!“

 

Vaše definice módy a stylu? 

Jedna z nejvíc srandovních věcí na světě je, když Viktor píše o módě, hh)) To jsem si vážně nikdy nepředstavoval! 

Módu vnímám jako průsečík hezkýho, pohodlnýho a praktickýho oblečení. Takže na chalupě na Adama, v kanceláři v košili a na párty s Pink Floydama. Nicméně pokaždý, když uvidím někoho, kdo má vyhraněný a ustálený „styl“, začne to ve mně rezonovat a silně to na mě působí! Mám tyhle lidi rád. Zvířata to mívají taky, třeba kočky.

Co  máte nejraději na své práci?

Něco vymyslet a pak to dotáhnout a udělat. Miluji energii, která vzniká při vymýšlení čehokoliv. V momentě, kdy je tvůrčí tým na správné vlně a všude kolem nás koluje inspirativní energie – to je skvělý, to miluji! Vidět kolem sebe nadšený lidi a hotové úkoly, to mě naplňuje. No a kromě toho naše debaty u puštěných reproduktorů dole v posluchárně, to je kapitola sama pro sebe😊

Jak si  dobíjíte baterky?

Baterky si nedobíjím😊 Nechci říkat, že to nepotřebuji, ale můj život a lidi kolem mě se starají o to, aby to fungovalo – samonabíjení😊 Pak hlavně moje děti že ano. Snažím se neubíjet se špatnými myšlenkami, jako jsou peníze, viry a vláda – to na mě působí zle. Říkám si, že když se budu snažit být v přítomnu, udržím si dobrou náladu a energii. Ale abych se přiznal, snažím se čím dál víc soustředit na dobrý stravování a cvičení. Sedím hodně na židli, a to je zlo. 

Co vás zaručeně potěší?

V profesním životě Harangi Sound nás vždycky potěší zadostiučinění. Několik let vývoje bylo hodně náročných. Člověk lehce ztratí nadhled, a tak je pro nás velkou radostí, když vidíme, že jsme to udělali dobře a lidem se to líbí a jsou nadšení ze zvuku. 

V osobním životě mě pak zaručeně potěší moji kamarádi – mám neskutečné štěstí na lidi kolem sebe – od GML přes JAMU po taneční svět. Dělal jsem toho v životě hodně a kromě zkušeností jsem získal přátelé, kterých si obrovsky vážím.

Váš tip, co dělat proti šedi:

P&R – Punk and Respect!

Ne všechno, co vám někdo nakáže, dává smysl, ne všechno, co slyšíte, je pravda a ne všechno, co jste se naučili, bylo správně. Zkuste nad tím přemýšlet a uvědomte si, že máte vlastní hlavu. Nebojte se ji použít a stůjte si za svými názory a buďte odvážní– to je Punk. 

Kultura, čest, úcta, vzdělání, příroda a plno dalšího – je hodně věcí kolem nás, kterým nerozumíme. Vznikly přirozeně a vyžadují kázeň. Musíme se o ně starat – například Demokracie. Přistupujme s úctou k těm, kteří v dobré víře něco vytvořili anebo udržují (muzea, knihy, historie, učitelé…), uvědomme si, co vyžaduje něčeho dosáhnout, neodsuzujme…to je Respect.

Punk and Respect? – Nebojte se mít svůj názor a braňte ho (vy jste štít) / Ctěte vyšší princip.

http://www.harangisound.com

Comments

comments

Vyhledat