O kultuře v karanténě. Kulturní magazín ArtZóna v úterý 24. 3. poprvé živě

Zdroj: Česká televize
Zdroj: Česká televize

Pořad ArtZóna je pravidelnou součástí úterních večerů na ČT art. Během bezmála devadesáti odvysílaných dílů se ve studiu u moderátora Saši Michailidise vystřídali hosté ze všech uměleckých sfér, včetně divadelního režiséra Daniela Špinara, operní pěvkyně Dagmar Peckové, spisovatele Jáchyma Topola, hudebnice Muchy nebo výtvarníka Pasty Onera. Přestože pořad sleduje aktuální kulturní dění a témata, vždy se dvaapadesátiminutový program předtáčel. 24. března se ve 20.00 představí divákům premiérově živě.

ArtZóna speciál nabídne mimořádnou debatu na téma kultura v časech nouze. „Zase se naplno ukazuje, jak pomýlené jsou řeči o tak zvané zbytnosti kultury. Zástupci všech uměleckých forem – jako vlastně pokaždé v nelehké době – se okamžitě připojili k tomu tsunami solidarity a navíc s nebývalou rychlostí využili všech nových technologických možností, aby kulturu dostali z karantény až k nám domů,“ říká moderátor Saša Michailidis„Chceme tak v tomto speciálním vysílání ArtZóny připomenout, že kultura není pouhý kšeft, a ukázat ojedinělé virtuální umělecké akce, které se v posledních týdnech objevily. A také poukázat na to, že současná krize v plné nahotě odhalila některé dlouhodobě neřešené systémové kroky v oblasti kultury.“

V živém vysílání budou nad vlnou „virtuální“ kultury šířené prostřednictvím internetových streamů přímo od umělců k divákům a nad nezbytností kultury v nouzovém stavu způsobeným válkou, humanitární či přírodní katastrofou nebo virovou pandemií diskutovat živě ve studiu ArtZóny hosté jako komentátor Petr Fischer, taneční publicistka a vůdčí osobnost současných jednání s ministerstvem kultury Yvona Kreuzmannová nebo výtvarník Krištof Kintera. Exkluzivní živé hudební vystoupení připojí Dan Bárta.

Comments

comments

Vyhledat