Jubilejní 10. Festival Deziluze otevře dveře do Kafkova Zámku.

Slam Poetry / Foto archiv Festivalu Deziluze
Slam Poetry / Foto archiv Festivalu Deziluze

Multižánrový festival Deziluze již 10 let servíruje návštěvníkům  nezávislé alternativní umění všech oborů. Festival s unikátní atmosférou, konající se i přímo v budově Kafkova Zámku, uvede jména jako Miss Petty, Yasha 96, Fae Bestia, Gambrz reprs, BoLs/sLoB, Cringe Prince a mnoho dalších.

Kolektiv Deziluze se dlouhodobě zasazuje o podporu nezávislé alternativní kultury, a tak i letos premiérově uvede mnoho nových uměleckých projektů. 

Festivalové téma Proměna důmyslně propojí dramaturgii, scénografii i grafiku festivalu a oslím můstkem upozorní na celosvětový význam obce, ve které se při svém svém osmiměsíčním pobytu Kafka inspiroval pro své dílo Zámek. Ten dokonce představuje přímo sýpka nad Siřemí, ve které audiovizuální label Samet (působící například v pražském Ankali či Bike_Jesus) uvede večerní festivalový program, a jejíž unikátní light-design vytvoří Jan Poš (autor světelné instalace Synapse ve vestibulu metra Florenc).

Obcí návštěvníka nejen během festivalu, ale i pak kdykoliv v průběhu roku provede interaktivní trojjazyčný audiowalk Siřem očima Franze Kafky. Ten je tvořen na míru přímo Deziluzi a Siřemi  ve spolupráci s umělci nejen z Berlína a studenty uměleckých škol, ale i profesionály z oboru. 

Performance / Foto archiv Festivalu Deziluze

,,Audiowalk návštěvníkům nabídne imerzivní procházku krajem, který Kafku inspiroval, rozčiloval i uklidňoval. Performance v kulisách samotné autentické krajiny kolem jeho nedosažitelného Zámku provedou návštěvníka všemi pocity, které Kafka v těchto osmi měsících svého života prožíval“, říká BcA. Marianna Cimburová, zakladatelka festivalu. 

Důležitou součástí festivalu budou i site-specific výstavy, které kurátorka Žaneta Reková ve spolupráci nejen se studenty uměleckých fakult pečlivě propojí jak s kafkovým odkazem, tak s duchem staré venkovské sušárny chmele. Mezi jinými svá díla představí například česko-německý umělec Nicolas Prokop nebo srbská výtvarnice Milica Mijajlovic

Akce je pořádána v součinnosti s organizací  PostBellum, Knihovnou Václava Havla, Klubem českých turistů a těší se záštitě spisovatele Jáchyma Topola a dalších významných osobností. 

Sledujte podrobné a aktualizované informace na www.deziluze.eu

Festival Deziluze pořádá spolek Bez iluze Deziluze z. s. ve spolupráci s Galerií Siřem a městem Blšany.

Projekt vzniká za podpory Ministerstva kultury, Státního fondu kultury, Česko-německého fondu budoucnosti, Ústeckého a Karlovarského kraje a v rámci platformy Kafka 2024.

Comments

comments

Vyhledat