Jubilejní 40. pražský MINT Market se po prázdninách vrací k Vltavě

Moderně pojaté trhy se svěží módou, šperky, designem, delikatesami, kosmetikou a dalšími poctivě zpracovanými výrobky, které poskytují prostor menším a začínajícím návrhářům, tvůrcům a všem nadšencům – to je MINT Market. Po prázdninové pauze se vrací v plné síle do Prahy, a to už po čtyřicáté. Pražská náplavka na Rašínově nábřeží ožije v neděli 17. září přehlídkou toho nejlepšího designu z celé České republiky, Slovenska a Ukrajiny. Od 10:00 do 18:00 hodin tu svou tvorbu představí více než 150 pečlivě vybraných značek. Návštěvníci se mohou těšit jak na svoje oblíbence, tak spoustu novinek, ještě větší food zónu s vybranými lahůdkami a jedinečnou atmosféru. Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér. Navíc s sebou můžete vzít i své čtyřnohé miláčky. Akce se koná pod záštitou starostky MČ Praha 2 Ing. Alexandry Udženija. 

Za MINT Marketem stojí parta lidí, kteří pořádají úspěšné designové trhy už od roku 2010 a jako jediní vozí moderní a udržitelné zboží v rámci svých akcí po celé České republice. To, co začalo jako nápad pár nadšenců, kteří chtěli vytvořit pro sebe a své kamarády místo, kde budou moct prodávat vlastní značky, je v současné době alternativa nákupním centrům a platforma sdružující více než 1200 kreativců a malých firem pořádající pravidelné akce ve dvou desítkách měst. Trhy jsou známé svou přátelskou uvolněnou atmosférou a širokým výběrem fair-trade, eko, bio, zerowaste nebo upcycled výrobků. Designeři zase rádi využijí příležitosti prezentovat svoje výrobky širokému publiku, aniž by tomu museli věnovat všechen svůj čas nebo prostředky. „Podpora malých a lokálních značek je od samého začátku jednou ze základních myšlenek našeho projektu,“ dodává principálka Lenka Šašková. V roce 2022 se konalo celkem 57 prodejních dní v rámci 38 MINT Marketů. Celkem se za 13 let existence uskutečnilo už více než 300 akcí, které navštívilo přes 1 200 000 návštěvníků

Seznam prodejců, aktuality a bližší informace najdete na webu  https://www.mintmarket.cz/cs/trh/praha-40, ve Facebookové události https://fb.me/e/VFhdXjx3 nebo na Instagramu www.instagram.com/mintmarket.cz.  

MINT Market Praha No. 40

17. 9. 2023

Náplavka, Rašínovo nábřeží

10:00 – 18:00

Vstup zdarma

Comments

comments

Vyhledat