Kam na Sicílii (I.): Palermo

Slavná palermská katedrála, foto jk
Slavná palermská katedrála, foto jk

Máme pro vás volnou sérii stručných, aktuálních a rychlých cestovních tipů na některá skvělá místa na Sicílii. Tahle destinace je mezi Čechy stále populárnější a rozhodně má co nabídnout. Pojďme se podívat na…

Palermo

Proč tam: Hlavní město Sicílie poskytuje úžasný mix intenzivní a poněkud divoké atmosféry živého města (mladí lidi, street art, pouliční jídlo, kakofonie zvuků) a naprosto okouzlujcíích památek, které upomínají na doby ohromného bohatství.

Kdy tam: Celkem kdykoli, vyhněte se nejteplejším měsícům, fajn je jaro i podzim, který určité znepokojivé atmosféře některých uliček dodá na důrazu.

Kudy tam: Letadlem z ČR přes Řím s přestupem, nebo leťte dp Trapani či Catanie a dále vlakem, busem či autem.

foto jk

Co tam: Zajděte na trh se zeleninou (Market Ballaro), do katedrály, Palatinské kaple a do muzea Salinas (Piazza Olivella 24) za doklady skvělé vypělosti našich prapředků, projděte některý z parků a ochutnejte pouliční jídla – palermská Street Food je pojem. Nás nadchla pizza na stojáka kousek od nádraží na Via Maqueda v podniku Timilia a vynikající arancine (smažené koule z rýže s různými náplněmi, zkuste tžeba sicilskou kombinaci Alla Norma) v hip podniku na stojáka jménem Ke Palle (Via Maqueda 270).

Kašna na nádvoří muzea Salinas. Želvičky ve vodě jsou živé.

Tip: Jen některé z uliček Palerma mají chodníky. Je poněkud nezvyklé a docela intenzivní s eo vozovku dělit s motorčičkami a auty, proto si dejte sem tam pauzu třeba v parku (Vila Bonanno).

 

Více info: https://cs.wikipedia.org/wiki/Palermo

Příště: Licata

 

Comments

comments

Vyhledat