Kam na Sicílii (IV.): Oceanomare, nejlepší plážový bar za sicilským Agrigentem

Oceanomare, foto jk
Oceanomare, foto jk

Máme pro vás volnou sérii stručných, aktuálních a rychlých cestovních tipů na některá skvělá místa na Sicílii. Tahle destinace je mezi Čechy stále populárnější a rozhodně má co nabídnout. Pojďme se podívat na…

Jeden fajn koupací tip: Oceanomare

 

Proč tam: U města Agrigento plného historie je moře, a kousek za městem se najdou skvělé pláže. Oceanomare je místo, kde vás potěší ve dne i v noci.

Kdy tam: Od května do října

Kudy tam: Autem a nebo busem č. 2 nebo 3 (případně 2/, což je delší verze busu č. 2) z autobusového nádraží v Agrigentu.

Co tam: V 9 ráno otevřou a vy si můžete dát snídani, a nebo taky nemusíte. Kouzlo tohoto podniku je v tom, že jeho měkké exteriérové pohovky a další stále vylepšovaná zařízení slouží klidně i jen pro posezení pro kolemjdoucí nebo pro komfort těch, kdo si přišli zaplavat. Můžete tu prorelaxovat celý den, a večer tu zažít i hudbení program nebo jinou zábavu až do noci. Super je, že majitel je milovník dobré hudby, a tak místo „letního“ braku u pláže posloucháte Bowieho a blues.

Tip: Cestou k baru minete houpačku zavěšenou na obřím stromě. Pokud bude volná, usaďte se na chvíli. Její houpání vás přesvědčí o tom, že svět je super místo.

Aktuality: https://www.facebook.com/OCEANOMARE-192893645299/

(A pokud čtete italsky, příběh tohoto podniku, piplaného s láskou už mnoho let, najdete tady)

 

Hupačka u Oceanomare, foto jk

Comments

comments

Vyhledat