Kam v Praze na koupaliště? Otestovali jsme za vás tři fajn místa!

foto: Deerkerol (Pražačka)
foto: Deerkerol (Pražačka)

Co jiného dělat v zajetí rozpálených pražských domů, než jít na koupalliště. Naštestí jich Praha a její okolí má dostatek. Frontám se ale nevyhnete. Soukromí nenajdete už vůbec. Vybrali jsme pro vás tři lokality. Navštívit ale můžete i další, třeba biotop v Radotíně, Konětopy, Lhotu nebo Džbán.

foto: Deerkerol (Slavie)

Slavie 9/10
Na Slavii na vás dýchne duch Prahy 10, v jejím okolí se totiž mísí funkcionalismus i socialismus. Koupaliště má dva bazény (jeden pro děti a jeden pro plavce) a tobogán.
Lehnout si můžete všude kolem na beton i o kousek dál na travnatou plochu. Mají tu dobrý pivo, skvělou malinovku i langoše! Cena je přívětivá, i když vyšší než na ostatních dvou koupalištích, za celodenní cákání tady zaplatíte 160,-

foto: Deerkerol (Slavie)

Divoká Šárka 8/10
Jestli chcete zažít prvorepublikovou koupačku a být obklopeni přírodou, je pro váš tím pravým koupalištěm Divoká Šárka. Jestli si někde lehnout na trávník přímo u bazénu, tak tady! Cena celodenního koupaní vyjde na stovečku. Voda je tu studenější, ale to v tom vedru není na škodu. Jediné, co by vás mohlo odradit, pokud jste z centra, je vzdálenost.

foto: Deerkerol (Divoká Šárka)

Pražačka 7/10
Koupaní přímo na Ohradě? Jde to! Koupaliště je po renovaci, nicméně hodně plné, zaplavat si tu je trochu nadlidský výkon. Nicméně, pokud jste menšího vzrůstu, může vám být útěchou, že všude v bazénu došlápnete na dno. Občerstvení mě nenadchlo, došla malinovka. Nahoře v baru hrají letní hity, můžete si dát ledovou kávu, menší občerstvení nebo nanuka. U bazénu téměř žádné místo k povalování se není, a tak je potřeba přesunout se na trávník za bazénem. Nevidíte tak při koupání na svoje věci, a tak se modlíte a spoléháte na dobrotu ostatních se slunících. Tip, pokud tam půjdete v téhle době: Nelehejte si dozadu k plotu, pokud nechcete mít všechno od modrých bobulí, které na vás padají ze stromu. Nejde to vyprat! V bazénu najdete vířivku a podélně jsou místy lavičky (pod vodou). Celý den vás tady vyjde na 140,-.

foto: Deerkerol

Comments

comments

Vyhledat