Kam za teplem? Exotická dovolená v Karibiku

foto pixabay.xom
foto pixabay.xom

 

Ať už se chystáte zpříjemnit si studené zimní dny, nebo plánujete příští letní dovolenou, chce to pořádnou exotiku. Vyjeďte si do Karibiku a objevujte Jamajku, nebo zažijte dobrodružství v Portoriku.

 

Karibik je snem všech milovníků tepla, úžasných pláží, ale i zábavy. Jestli chcete zažít opravdu skvělou dovolenou, sbalte si plavky, sjednejte si cestovní pojištění, kupte letenku a vyrazte do Karibiku. Jaké ostrovy v Karibiku patří mezi ty nejkrásnější?

 

Portoriko

Portoriko si zamilujete na první pohled, ať už kvůli dech beroucím výhledům na moře a krásným plážím, nebo pouličním stánkům přetékajícím čerstvým ovocem. Chcete-li zažít opravdu luxusní dovolenou, dopřejte si odpočinek v resortu Vieques, který nabízí speciální energizující balíčky. Poznávat místní kulturu se pak vydejte do hlavního města San Juan pyšnícím se Starým městem plným malebných uliček a památek, které jsou zapsané i na seznamu UNESCO.

 

Jamajka

Jamajku májí mnozí zarytou jako krajinu reggea a Boba Marleyho. Pro milovníky slunce, dobrého jídla a azurového oceánu je to ráj na zemi. Uvolněná atmosféra vás bude provázet celou dovolenou, kterou tu strávíte. Navíc je to skvělé místo na potápění a surfování. Nejpopulárnější potápěčská místa najdete v okolí Negril a Montego Bay.

 

Barbados

Barbados je místem, kde se potkává tropické prostředí Karibiku s evropskými standardy. Ne nadarmo se mu přezdívá „malá Anglie“. Najdete tu nádherné korálové útesy, široké možnosti sportovního vyžití a v neposlední řadě ideální podmínky pro potápění. Jako milovníci přírody určitě zajděte i do přírodní rezervace Barbados Wildlife Reserve a jeskyně Harrison‘s Cave, kde se nachází podzemní vodopád.

 

Martinik

Martinik je dnes synonymem exotiky. Často je označován jako ráj na zemi, který každoročně láká tisíce turistů. Chcete-li vytěžit z Martiniku opravdu to nejlepší, zastavte se na Les Salines, jedné z nejvyhlášenějších pláží, nebo prozkoumejte deštný prales ve vnitrozemí. Neměli byste minout ani Fort-de-France, hlavní město Martiniku s botanickou zahradou a vulkánem Mont Peleé, který je i dnes stále aktivní.

 

Aruba

Aruba, součást Nizozemského království, je rájem pro potápěče i milovníky odpočinku. Hlavní město Oranjestad je postaveno v holandském stylu, narazíte v něm na úchvatné holandské koloniální budovy i pastelově zbarvené domky. Na pobřeží najdete ty nejkrásnější pláže světa, konkrétně třeba na Flamingo Beach si mimo jiné užijete koupání mezi plameňáky, a když už tu budete, navštivte také Národní park Arikok.

 

Karibik toho však nabízí mnohem víc, přičemž mnohé z jeho ostrovů ostrůvků jsou právem označovány za ráj na zemi. Karibik je zkrátka velmi vyhledávanou destinací všech příznivců exotiky, a ať už si vyberete kteroukoliv jeho část, věříme, že vás nezklame.

(ve spolupráci se Srovnejto.cz)

Comments

comments

Vyhledat