KARL LAGERFELD KOLEKCE JARO/LÉTO 2021

KARL LAGERFELD SS21
KARL LAGERFELD SS21

Jarní kolekce KARLA LAGERFELDA oslavuje BUDOUCNOST, téma, které samotného Karla dlouhodobě fascinovalo.

Toto téma zkoumá, jak digitální technologie formují moderní design a přetváří módní základy.

V kolekci se propojuje ženskost a futuristické detaily – duhové barvy, transparentní látky i strukturované siluety, to vše v duchu Karlovy klasické chic elegance.

Inspirací se staly retro počítačové hry (arkády) a analogové video hry. Kolekce je plná pixelové a barevné grafiky. Můžete zde najít např. potisky inspirované hrou Tetris.

Kolekce je rozdělena do tří částí podle hlavní inspirace – Arkade, Tech Now a Organic Future.

Samozřejmostí je využití organických materiálů, nebo umělé kůže. Udržitelnost a ekologické postupy v businessu jsou pro módní dům KARL LAGERFELD elementární. KARL LAGERFELD je signatářem tzv. Fashion Pact, který byl uzavřen v roce 2019. Svým podpisem tak stvrdil závazek udržitelnosti a ochrany přírody a aktivně podporuje cíle této iniciativy, tedy zmírnění dopadů módního průmyslu na životní prostředí.

 

Které kousky se staly klíčovými v této kolekce?

V části kolekce inspirované arkádami jsou to zavinovací šaty s balonovými průsvitnými rukávy, zdobené celoplošným moderním potiskem loga KARL nebo košilové šaty inspirované pánskou módou, které podtrhují svou ženskost zvoleným hedvábným materiálem a objemnými rukávy, na kterých je opět logo KARL v různých velikostech.

V této části kolekce nalezneme i variabilní trenčkot – dva v jednom – může být nošen jako šaty nebo jako zkrácená bunda s elegantními, do detailu propracovanými rukávy.

Kolekce SS21 mistrně promíchává ženské a pánské prvky. Nalezneme zde mnoho unisexových kousků ( část kolekce nazvaná Duo Unisex) jako například trenčkot z recyklovaného polyesteru, džínovou bundu z šedého vyšisovaného denimu, dvoubarevné, oboustranné teplákové kalhoty nebo bílou popelínovou košili.

Na volný čas budou skvěle vypadat unisex objemné mikiny s logem KARL nebo s metalickými podobiznami Karla a Choupette.

Futuristická estetika se zobrazuje také v kostkovaném organzovém trenčkotu. V duchu udržitelnosti je v kolekci opět použit recyklovaný polyester, který naleznete také např. u skládané plisované sukně nebo skládaných plisovaných večerních šatů a promítá se v celé části kolekce nazvané Organic Future.

Futuristický vzhled mikin umocňují nafouknutá ramena, zvonové rukávy a volánky.

Kolekci doplňuje podkolekce navrhnutá pro aktuální trend, a tou je „ práce z domova“. Naleznete zde 5 elegantních pohodlných stylů, ve kterých budete vypadat skvěle na pracovních online poradách, kdy je zapnutá kamera nutností. Použity byly jemné látky s vysokým podílem kašmíru pro maximální pohodlí. Vybrat si můžete mikiny, tuniky, zavazovací kardigany a kalhoty se širokými nohavicemi. Podkolekci doplní polštář, deka i spací maska.

 

DOPLŇKY

Kolekce doplňků pak pokračuje v oslavě barev – najdete zde mandarinkově oranžovou, zářivou modrou a karamelovou, a také holografické a duhové materiály, které korespondují s tématem kolekce. Naleznete zde opět crossbody kabelky, novinkou je pak podkolekce K/Letters, kde nápis „KARL“ je vyveden velkými písmeny, které z boku obtékají samotnou kabelku.  I milovníci Choupette si přijdou na své – tentokrát je ztvárněna v kybernetické interpretaci, crossbody provedení v stříbrné, modré a perlově bílé, která pasuje k její srsti.

Comments

comments

Vyhledat