The Underground Youth se chtějí vrárit do Prahy s novou deskou

Do Prahy se chtějí vrátit post punkoví psychedelici The Underground Youth. Rodáci z Británie usazení v Berlíně plánují  turné k příležitosti vydání jubilejního desátého alba s názvem ‚The Falling‘. Na zastávce v Praze se k nim chce přidat i hlasité duo Kill Your Boyfriend z Itálie.

 

Kapela The Underground Youth okolo sebe za víc než 10 let existence dokázala vytvořit základnu fanoušků, kterou neúnavně kultivují již legendárními atmosférickými vystoupeními po celém světě. Jinak to není ani u nás, a proto i do Prahy se kapela již pátým rokem pravidelně vrací.

 

Na nové desce The Underground Youth víceméně opustili svůj obvyklý potemnělý kytarový post-punk provoněný shoegazem a přináší jednodušší zvuk tíhnoucí k romantické výpravnosti a tendenci k folk-noiru. Posledním singlem ‚Letter From A Young Lover‘ své album tajemně uzavírají. Prostý klavír v kombinaci s Dyerovým melancholickým barytonem vytváří ve spojení se smyčci dojem filmového soundtracku. “Text je poměrně jednoduchý – píseň je o psaní dopisu mladší verzi sebe samého. Hudebně je to ale naprostý opak – je to temné a dramatické. Tenhle střet nálady a kontextu dává písni mocný dojem,” popisuje skladbu frontman kapely Craig Dyer.

 

The Underground Youth svou novou tvorbu chtějí představit 1. 11. 2021 v pražském klubu Underdogs‘. Jako support plánují italské psych/post punk/industrial duo Kill Your Boyfriend. Vstupenky jsou k dispozici na GoOut za 340 Kč.

 

FB event: https://www.facebook.com/events/2960131857577381

Datum konání: 1. 11. 2021

Místo konání: Underdogs‘, Praha

Pořadatel: Mood, https://www.facebook.com/bookingmood

Comments

comments

Vyhledat