Karlovarské filmy v Kině Pilotů!

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

7.7. – 22. 7. 2018 Karlovarské filmy v Kině Pilotů
Přijďte druhý a třetí červencový týden do Kina Pilotů na filmy, které jste nestihli na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Těšit se můžete například na australský western Sweet Country nebo na nový film dokumentaristy Miroslava Janka Markéta chce taštičku.


Čtyři z uváděných filmů přiveze na podzim do kin naše distribuční společnost Pilot Film.

V Mosulu Jany Andert bude uveden v soutěži dokumentárních filmů ve světové premiéře 4. 7. 2018. Dokumentaristka Jana Andert strávila osm měsíců s elitní jednotkou irácké armády v prvních liniích bitvy o Mosul, od roku 2014 do června 2017 okupovaného bojovníky Islámského státu. Film je nebojácným svědectvím o městu v ruinách.

Sweet Country – jedinečný australský film Warwicka Thorntona s hvězdným obsazením (Sam Neill, Bryan Brown, Ewen Leslie a další) inspirovaný skutečnými událostmi. Do kin půjde Sweet Country, mající na kontě 6 vítězství a 10 nominací z prestižních světových festivalů včetně Benátek, 2. srpna 2018, v rámci „ozvěn“ Karlovarského festivalu film můžete vidět v Kině Pilotů takřka denně, navíc několikrát i ve verzi s anglickými titulky.

Markéta chce taštičku, to je český dokument Miroslava Janka o Markétě, která trpí autismem v kombinaci s retardací, s tzv. Rettovým syndromem. Film se snaží nenápadně navrhnout divákovi, aby se nebál „jiných“ lidí, že s nimi může být i legrace a že můžou být inspirativní.

Posledním „Pilot filmem“ je Útěk, film polské režisérky Agnieszky Smoczyńské, který měli možnost vidět diváci letos v Cannes. Příběh o znovu nalezené ženě avšak s drasticky odlišnou identitou bude uveden do kin 6. prosince. Film uvedeme s českými i anglickými titulky.

Kromě těchto filmů se můžete těšit i na filmy z nabídky jiných distribučních společnosti: Tísňové volání, Mama Brasil, Studená válka, Utoya, 22. července nebo Muž, který zabil Dona Quijota.

Pro konkrétní program se podívejte na hlavní stranu našeho webu: http://kinopilotu.cz

11. 7. 2018 Olga – projekce za účasti režiséra Miroslava Janka

Letos by Olga Havlová oslavila 85. narozeniny. Při této příležitosti uspořádal Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové řadu akcí, od besed přes výstavy až po sázení 85 stromů po celé republice.

Kromě promítání krátkého spotu před filmy se k akci připojujeme také dokumentem Olga (2014), který uvedeme za účasti režiséra Miroslava Janka.

Nejbližší a nejspolehlivější parťák Václava Havla, kamarádka, která nezkazí žádnou legraci, naopak ji vymýšlí, štědrá hostitelka, vášnivá hráčka a houbařka, milovnice přírody, ostrá glosátorka, statečná a neúnavná disidentka, žena věcná, vždy s nohama na zemi a vždy svá. Nový celovečerní dokumentární film režiséra Miroslava Janka (Občan Havel, Čtyři dohody) není pouze popisným životopisem, ale osobním portrétem výjimečné osobnosti – první dámy Olgy Havlové. Osobitá žena, veřejnosti známá jako manželka Václava Havla a zakladatelka nadace Výbor dobré vůle, je zde představena ze své civilní stránky. Janek se tolik nesoustředí na oficiální biografická data, ale nechává promlouvat dosud nezveřejněné archivní záběry a fotografie i osobní zpovědi přátel.

10. 7. 2018 V Mosulu – projekce s delegací

Speciální projekce v rámci ozvěn KVIFF

Šoková terapie reportáží z válečné fronty. Dokumentaristka Jana Andert strávila osm měsíců s elitní jednotkou irácké armády v prvních liniích bitvy o Mosul, od roku 2014 do června 2017 okupovaného bojovníky Islámského státu. Nebojácné svědectví o městu v ruinách, které jedna z největších katastrof dnešní doby obrala o duši.

Bezprostředně po festivalu v Karlových Varech uvádíme jeden z filmů ze soutěže dokumentárních filmů – V Mosulu režisérky Jany Andert. Projekce proběhne v 19.00, přítomna bude nejen ona, ale i ostatní členové štábu. 

11. 7. 2018 Markéta chce taštičku – projekce za účasti režiséra

Speciální projekce v rámci ozvěn KVIFF

Markétka je šťastná, když si může povídat, malovat nebo jezdit autobusem. Šestnáctiletá dívka trpí Rettovým syndromem, kvůli němuž má mít mentalitu dvouletého dítěte. Dokumentarista Miroslav Janek opět s empatií nahlíží do světa „jiných“ lidí, jejichž okolí musí přemýšlet nad jejich budoucností místo nich.

Projekce proběhne v 18.00, za účasti režiséra Miroslava Janka.

Comments

comments

Vyhledat