Kateřina Sokolová a její nadační fond AutTalk spustili Atypickou kampaň

foto: auttalk.cz
foto: auttalk.cz

Nadační fond Kateřiny Sokolové AutTalk začátkem dubna, měsíce autismu, spustil spolu se spolkem Autismus jako dar a ATYP magazínem Atypickou kampaň, která 9. dubna vyvrcholila vernisáží výstavy Co nám zrcadlí autismus v DSC Gallery Praha. Atypická kampaň chce přiblížit svět autistů jako inspiraci a příležitost k zamyšlení nad „normálním“ fungováním naší společnosti i jednotlivců. Klade si za cíl oslovit potenciální dobrovolníky a přispět k tomu, aby autisté i jejich rodiče byli přijímáni s větším pochopením.

Výstava portrétních fotografií Matěje Derecka Harda Co nám zrcadlí autismus zachycuje děti a dospělé na spektru autismu a jejich záliby. Osobní účastí na vernisáži výstavy Co nám zrcadlí autismus Atypickou kampaň AutTalku podpořili například Beata Rajská, Zuzana Stráská, Ester Berdych Sátorová, Tomáš Ujfaluši nebo Kristýna Schicková. Celým večerem provázela moderátorka Naomi Adachi, o hudební doprovod se postaral Denis Szalbot, nadaný klavírista s Aspergerovým syndromem. Kateřina Sokolová se svým otcem Janem Sokolem prezentovali výsledky nadačního fondu AutTalk za poslední období a představili vize pomoci do budoucna.

Mám velkou radost, že má Atypická kampaň úspěch a že se nám díky ní daří více přiblížit veřejnosti svět autistů a přinést zamyšlení nad tím, co nám zrcadlí autismus. Kampaň by se nám nepodařilo zrealizovat bez významné pomoci našich partnerů, kterým tímto moc děkuji za jejich podporu a účast na kampani. Taky děkuji všem, kteří se na kampani podíleli, včetně fotografa Matěje Derecka Harda, jenž nám nafotil fotky pro výstavu bez nároku na honorář, a taktéž moderátorce vernisáže Naomi Adachi,” dodává Kateřina Sokolová, spoluzakladatelka nadačního fondu AutTalk.

Putovní výstava Co nám zrcadlí autismus byla v DSC Gallery Praha k vidění do 11. dubna a od 12. dubna je instalována v OC Chodov, následně se přesune do dalších měst České republiky. AutTalk mezitím pomáhá organizovat 1. ročník charitativního běhu, který se poběží pod názvem RUN AUT 2019 ve čtvrtek 23. května v oboře Hvězda v Praze 6 a jehož generálním partnerem je AŽD Praha s.r.o. Veškerý výtěžek ze startovného půjde Nadačnímu fondu Kateřiny Sokolové AutTalk.

Nadační fond Kateřiny Sokolové AutTalk
Nadační fond AutTalk podporuje vše, co pomáhá rodičům usnadnit péči o dítě s autismem. Nadační fond AutTalk, který v roce 2015 založila Kateřina Sokolová s tatínkem Janem Sokolem, zprostředkovává přímou finanční podporu pro rodiny, pomáhá každému, kdo potřebuje poradit s řešením každodenních situací s dítětem, poskytuje psychickou podporu, sociálně právní poradenství či praktické rady, co a jak zařídit. Nadační fond AutTalk rovněž zprostředkovává setkávání rodičovských skupin s přednáškami a diskuzemi.

Možnosti jak, kde a čím můžete pomoci, najdete na webu www.auttalk.cz

Comments

comments

Vyhledat