Klánovice v listopadu: Hetty Kate Trio, přednáška o AI a nejkrásnější treky světa

Hetty Kate / Foto (c) Jacqui Henshaw
Hetty Kate / Foto (c) Jacqui Henshaw

Brzké stmívání a první mrazíky nás budou v listopadu stále častěji zahánět někam, kde je útulno a teplo. A když se tam navíc koná ještě nějaká ta kultura, může být i listopad docela příjemný. Proto je  Kulturní centrum Beseda Klánovice  přesně to místo, kde chcete v nevlídném listopadovém večeru být. 

Filmová nabídka v Klánovicích je tradičně pestrá a zajímavá, stejně je tomu i tentokrát. Beseda se zapojí do projektu Tady VARY, který divákům přinese každý měsíc premiéru soutěžního filmu z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Tentokrát uvidíte historický romantický opus Umění jíst a milovat (režie Anh Hung Tran) a epické drama Napoleon režiséra Ridleyho Scotta. 

Cyklus Klánovická akademie pokračuje třetí přednáškou Ferdinanda Lefflera s názvem Prvky, které v zahradě potřebujete v úterý 7. listopadu.

Z tuzemských podzimních mlh nás až do exotických končin zavede Martin Úbl s pořadem Nejkrásnější treky světa. Podíváte se třeba do Kanady, Peru, Lofot nebo Nepálu. Jaké treky jsou spíše snazší a dá se s nimi začít a které jsou spíše pro pokročilé? Martin Úbl cestuje, o cestování přednáší a píše. Na tyto činnosti navázal se svými kamarády také vytvořením prvního dálkového přechodu v ČR, Cesty Českem.

Martin Úbl – nejkrásnější treky světa

Vrcholem listopadového programu bude nepochybně koncert v Paříži usazené australské zpěvačky britského původu Hetty Kate. K jednomu z vrcholů její kariéry patřilo působení v kapele australské jazzové super hvězdy trumpetisty a multiinstrumentalisty Jamese Morrisona, s nímž vystupuje také kytarista Libor Šmoldas. Právě díky tomuto propojení vzniklo trio Hetty s Liborem a dalším australanem, basistou Nickem Haywoodem. Hetty Kate Trio vystoupí v Besedě ve středu 15. listopadu ve složení Hetty Kate – zpěv (Austrálie), Nick Haywood – kontrabas (Austrálie) a Libor Šmoldas – kytara.

Ještě před koncertem se můžete také zúčastnit vernisáže výstavy Jazz World Photo 2021. Do 8. ročníku mezinárodní fotografické soutěže Jazz World Photo 2021 poslalo snímky jazzových muzikantů 187 soutěžících z 36 zemí. Fotografové se kvůli pandemické situaci museli více snažit, soutěžní snímky jsou svědectvím o době, ve které se hudba a živá kultura ocitly na vedlejší koleji. Výstava Jazz World Photo 2021 potrvá od 15. 11. 2023 do 1. 2. 2024. 

Jazz World Photo 2021 (Foto Sophie Conin)

Víte co je storytelling? Storytelling je vyprávění příběhů. Je to návrat a znovuobjevování hluboce zakořeněné tradice vyprávění. Je to ta nejpřirozenější lidská činnost i umění zároveň. Historie se neskládá z událostí, ale z příběhů. Pro děti od 6 let a jejich rodiče je určen v neděli 19. listopadu právě storytelling Pohádky z celého světa, vyprávět bude Justin Svoboda.

Fenomén umělé inteligence hýbe dnešním světem a nevyhne se ani Klánovicím. Přednášku Senty a Miloše Čermákových AI Masterclass můžete navštívit v úterý 21. listopadu. 

Celý program najdete jako vždy na www.kcbeseda.eu

Comments

comments

Vyhledat