Tipy na týden 5. – 11. února: izolátory v Humpolci, kafkárna v Doxu a nový cirkus

V humpolecké 8smičce končí výstava Volt-age / Foto protisedi.cz
V humpolecké 8smičce končí výstava Volt-age / Foto protisedi.cz

Co nám cinklo o nos tento týden.

Jednou větou. Maximálně dvěma.

Přichází Mezinárodní cen coververzí • Národní galerie Praha představila plán výstav pro rok 2024Divadlo Na Zábradlí inscenovalo bestseller Pavla Klusáka Uvnitř banánu • Divadlo pod Palmovkou chystá českou premiéru hry Vaříme s Elvisem • Zdravotní klauni uskutečnili za rok 2023 4 835 klauniád • Ve Veleslavínově ulici v Praze znovu otevřelo bistro Ramencraft  • Na Štvanici přišla velká voda  Botanická zahrada zahájila cyklus cestovatelských přednášek  Nejlepší český film roku je podle kritiků Přišla v nociV humpolecké 8smičce končí výstava Volt-age • V Olomouci se znovu otevře bývalé kino CENTRAL

 

Co neminout a kam zajít?

Náš výběr akcí na celý týden:

KinaHudba, divadlo, tanecVýtvarno a design. → Literatura, gastro a další akce

Filmy, projekce, festivaly:

5. 2. 20:30 Sestry z kouřové sauny / Světozor

9. 2.  20:30 Legendy: Pianista  / Aero

8. 2. 17:00 FILM: Autoportrét / Dům čtení (Ruská)

„Chtěla jsem zůstat navždy dítětem,“ říká norská umělkyně Lene Marie Fossen. Drobná osmadvacetiletá dívka bojující s anorexií fyzicky nikdy neprošla pubertou. Přestala jíst, když jí bylo deset let. Od té doby nemoc zcela ochromila nejen její tělo, ale i myšlenky. Radost ze života se probudila až s novou vášní, portrétní fotografií.

10. 2.  20:30 Legendy: Pulp Fiction: Historky z podsvětí  / Aero

Kompletní programy vybraných kin:  Bio Oko, Světozor, Aero / Pilotů / Dlabačov / Edison Filmhub / PonrepoKino BALT / Francouzský Institut


 

5.2. BUZZ KULL (AUS) + AUX ANIMAUX (SWE) / Kabinet múz, Brno

6.2. 19:00 Jazzmánie Vladimíra Kouřila #248 / Čítárna Unijazz

Nadčasový jazzový kaleidoskop v tradičním čítárenském poslechovém pořadu. V Tablu moderního jazzu zahraje John Coltrane a Kenny Burrell. Ze současného jazzu se představí Aaron Parks, norský orchestr z Trondheimu a Julian Lage. Dále uslyšíte Thomase Strønena, Ayumi Tanaku a Luďka Hulana.

7. 2. HAUSE PLANTS (PT) / Kabinet Múz

8.2. Deerhoof / Meetfactory

9. 2. Yoke Lore / Café V lese, Praha

9. 2. Sophia Djebel Rose + Molero + Raoul Eden / Praha, Punctum

10. 2. Orchestral Manoeuvres in the Dark (OMD) / SaSaZu

10.2. Dorian Concept / Meetfactory

11. 2. – 17.2. Cirkopolis / Palác Akropolis

Jedenáctý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu je tu! Inovativní žonglování, precizní akrobatické umění, vyčerpávající a magické výkony i absurdní a vtipné momenty.

Spoustu dalších tipů na koncerty nejen v tomto týdnu najdete na protisedi.cz/koncerty

 

 

 

1. 2.  – 11. 4. Hynek Čermák: U—pře—rodu / KC Beseda Klánovice

Expozice fotografií ve výstavních prostorách klánovické Besedy představuje výběr z volné fotografické řady aktů.

9. 2. – 22. 9. KAFKAESQUE /  Centrum současného umění DOX

Práce tří desítek mezinárodně uznávaných umělců ukazují, že Kafkovo dílo se svými odkazy na existenciální strachy a osobní úzkosti je pro naši dobu vysoce relevantní. Cílem této výstavkafkay není stavět nové pomníky opakující stará klišé, ale reflektovat Kafkovo dílo perspektivou současného světa, který se nachází v bodě, kde staré již neexistuje a nové se ještě nezrodilo.

 

24. 1. – 24. 3. Adolf Lachman: Lachland / Villa Pellé

Hyperrealistický malíř, kreslíř digitálních obrazů a počítačových her, tvůrce objektů a člen české herní vývojářské společnosti Amanita Design Adolf Lachman představuje od 24. ledna v pražské galerii Villa Pellé zemi Lachland: „svět post-apokalyptického romantika obydlený roboty, paroboty, alfadaňky a novými živočišně strojovými druhy“.

 

26. 10. – 3. 3. 2024  Breyer P-Orridge: It Is a Painful Thing to Be Alone: We Are But One /  DOX

Centrum současného umění DOX představí výstavní projekt It Is a Painful Thing to Be Alone: We Are But One, který přiblíží výtvarnou tvorbu britského umělce, hudebníka, okultisty a zvukového mága Genesise Breyera P-Orridge (1950–2020), který se se svou manželkou Lady Jaye Breyer (1967–2007) rozhodli změnit koncept vlastní identity, genderu a fyzického těla.

Další výstavy, které stále trvají, najdete na protisedi.cz/aktualni-vystavy


 

5. 2. 19:00 Tomáš Etzler: Novinářem v Číně 2 – Nezešílet! /   Knihovna Václava Havla

Tomáš Etzler pracoval jako stálý zpravodaj České televize v Číně a působil také v Hongkongu. Nyní vydává knihu Nezešílet!, pokračování své slavné „asijské knihy“ Co jsem to proboha udělal?, popisující syrové zážitky respektovaného novináře a reportéra z více než desetiletého pobytu v Číně.

8. 2. 18:00 Richard Fischer a Džian Baban: Rváčov II – křest knihy / kavárna Husovka (Husova 9, Praha 1)

10. 2. Masopustní rej Vzletu

Rej masek a loučení se zimou pro vás připravuje i letos Vzlet společně s Městskou částí Praha 10. Zahájení na náměstí Svatopluka Čecha. Na masopustním ohni si opečeme špekáček  a načerpáme síly na veselý průvod Vršovicemi. Maškary na chůdách a živá muzika nás doprovodí až do vzletího velkého sálu, kde celou akci završíme mejdanem s energickým disco-balkánem v podání Circus Brothers od 19:30. 

10. – 11. 2. Víkend svařeného vína v Botanické zahradě Praha

Víno nemusíte brát vždy vážně a s tím svařeným jsou experimenty ještě lákavější. Můžete nechat vyniknout jen přirozenou chuť vína s trochou koření nebo naopak vsadit na výraznější a netypické přísady.

 

Chybí tu vaše akce? A neměla by? Napište nám! Foto Touann Gatouillat, Denise Jans, Nick Night, Jojo Yuen, Rod Flores, Alexandre Debiève  / unsplash.

Comments

comments

Vyhledat