Tři desítky umělců budou v DOXu reflektovat dílo Franze Kafky

Centrum současného umění DOX chystá výstavní projekt s názvem KAFKAESQUE, který se zaměřuje na reflexi díla a poetiky Franze Kafky v současném vizuální umění.

Práce tří desítek mezinárodně uznávaných umělců ukazují, že Kafkovo dílo se svými odkazy na existenciální strachy a osobní úzkosti je pro naši dobu vysoce relevantní. Cílem této výstavkafkay není stavět nové pomníky opakující stará klišé, ale reflektovat Kafkovo dílo perspektivou současného světa, který se nachází v bodě, kde staré již neexistuje a nové se ještě nezrodilo.

Veřejná vernisáž proběhne ve čtvrtek 8. února 2024 od 19 hodin. Součástí vernisáže budou performance v podání Agon Orchestra a Načeva & Tomáš Vtípil.

Kurátoři: Otto M. Urban, Leoš Válka, Michaela Šilpochová

Vystavující umělci: Josef Bolf, Bratři Quayové, Pavel Büchler, Mat Collishaw, Rowynn Dumont, Martin Gerboc, Douglas Gordon, Matouš Háša, Gottfried Helnwein, Siegfried Herz, Jake a Dinos Chapmanovi, Magdalena Jetelová, David Lynch, Volker März, Stefan Milkov, Jan van Oost, Wolfgang Pavlik, Viktor Pivovarov, Nil a Karin Romanovy, Jaroslav Róna, Nicola Samori, Marek Schovánek, Liou Sia, Jakub Špaňhel, Jan Švankmajer, Johan Tahon, Mark Ther, Alexander Tinei, Maciej Toporowicz

 

KAFKAESQUE

9. 2. – 22. 9. 2024

Centrum současného umění DOX

 

Comments

comments

Vyhledat