Kniha POLÉVKY A MISKY je unikátní publikací spojující recepty a design

Celý projekt knihy POLÉVKY A MISKY začal setkáním dvou autorek, které  spojila sympatie k polévkám a zároveň chuť vytvořit  o nich knihu, která bude mít přesah běžné kuchařky. 

Kniha měla několikaletou genezi. Bezmála šest let  se tvořila její konečná podoba. Nebyla to práce  intenzivní, spíše šlo o takové návraty, které byly  spojené s nadějí, že se kniha vydá.  Autorky oslovily vybrané české a slovenské designery, aby jim na polévky propůjčili své mistrovské  kousky. 54 polévek má tak 54 misek od 14 designerů.

Kateřina Mocňáková a Klára Kvízová o vzniku knihy říkají: „Milujeme polévky a zároveň milujeme design, a proto jsme se  rozhodly spojit obsah a nádobu v jeden celek. Každá polévka  tak má svou originální misku od českých nebo slovenských  designerů, kteří se s námi rozhodli spolupracovat. Kniha  obsahuje stručný návod, co se hodí do polévky a co je dobré  pro její přípravu. Originální recepty na polévky doplňují  základní recepty na vývary s nádhernými fotografiemi, recept  na výrobu misky a galerie misek s medailonky designerů.“ 

„Polévka je pro nás zosobnění domova, prostředí, kde žijeme  a cítíme se dobře. Misky od českých a slovenských designerů  představují právě to, co považujeme za tak důležité — kořeny  a tradice. Naplnily jsme je polévkami ze všech koutů světa.  Krásně ukazují, jak úžasně pestrý je. Toto spojení je pro nás  velmi důležité právě svou symbolikou. Bez nádoby není obsah.  A nádoba bez obsahu, i když může být sama o sobě krásná,  je stále pouze prázdnou nádobou“, dodávají autorky.


Knihu vydává nakladatelství Kristián Entertainment, distribuce EUROMEDIA GROUP a. s. – KNIŽNÍ DISTRIBUCE. K zakoupení na: www.polevkyamisky.cz

Comments

comments

Vyhledat